עבודה למשתחררים

אחת ההטבות שעומדות בפני החייל המשוחרר היא עבודה למשתחררים המוגדרת העבודה המועדפת, כשמה כן היא, עבודה המזכה את החייל המשוחרר בבונוס גבוה, המספק תמורה הולמת עבור מאמציו. העבודה המועדפת הינה כלי ממשלתי הנועד לעודד חיילים משוחררים לעסוק במגוון תחומים המוגדרים כעבודה למשתחררים כדוגמת תחנות דלק, חקלאות, תעשייה, במטרה לעודד את התוצרת כחול- לבן, ולצ\'פר את החיילים על הקרבתם למדינה במהלך שירותם הצבאי. להמשך קריאה »

6,790 צפיות

הבונוסים נעים החל מ-6000 שקלים ומגיעים עד 12,00 שקלים עבור מי שעסק בתחום המוגדר כעבודה למשתחררים, עבודה נדרשת (מועדפת), במשך כחצי שנה.

אחת הבחירות הנפוצות בקרב החיילים המשוחררים כעבודה מועדפת היא העבודה בבתי המלון, עבודה בתנאים נוחים, בשכר הולם, בסביבה צעירה ומהנה במיוחד. המגוון הרחב של בתי המלון ברחבי הארץ: טבריה, אילת, ים המלח, הגליל, תל אביב ועוד. מאפשר לחייל המשוחרר לבחור את אזור העבודה המועדף עליו, בקרבת הבית או במקום רחוק יותר, וכך להנות משלל הטבות, מלבד השכר, כדוגמת חיי לילה, מגורים עצמאיים בבית המלון, טיולים, ושלל אטרקציות נוספות. הבחירה בעבודה בבתי המלון אינה מקרית, שכן, שכר הבסיס, הבונוס שמעניקה הממשלה והתנאים הנוחים מהווה עבודה מושלמת עבור החייל המשוחרר. עבודה מועדפת בבית המלון כוללת את כל התחומים: ניקיון, מלצרות, שירות לקוחות ועוד, מלבד תפקידי פקידות.

אפשרות נוספת שעומדת בפני החייל המשוחרר על מנת לקבל את הבונוס שמעניקה הממשלה הוא תחום תחנות הדלק, לא כולל את תפקידי המכירה של חנויות הנוחות הממוקמות באותן תחנות. הריבוי בתחנות הדלק מאפשרת לחייל המשוחרר לעבוד בכל מקום שיחפוץ בו, במשמרות נוחות, בהתאם ללוח הזמנים שלו, ובזכות המענק, לזכות במשכורת הולמת במיוחד. כמו כן, בזכות עבודה במשמרות לילה ובסופי שבוע, בהם השכר גבוה יותר על פי חוק, יכול החיל המשוחרר להגיע למשכורת גבוהה במיוחד.

עבודה למשתחררים כוללת קטגוריות נוספות, כגון עבודה בתחום החקלאות, עבודה בקיבוצים המוגדרים כקיבוצים מועדפים לעבודה עבור חיילים משוחררים, עבודה באתרי בנייה ושלל אפשרויות נוספות בהתאם לרצונו של החייל המשוחרר.

העבודה למשתחררים, עבודה מועדפת, היא בחירה מעולה עבור חיילים משוחררים, בחירה המספקת עבודה בתנאים נוחים, בסביבה צעירה, עם שכר הולם במיוחד בזכות המענק שמזכה העבודה בתחום.