לימודים

דילמות בבחירת לימודים

חיילים משוחררים רבים שזה עתה סיימו את שירותם הצבאי פונים לכיוונים שונים בחייהם לרבות עבודה, טיול ולימודים. להמשך קריאה »

דרישות השוק ללימודים

בתקופה מודרנית של ימינו, הולך וגובר הצורך בהשכלה גבוהה. אחד הסממנים להתפתחות בתחום הלימודים הגבוהים היא דרישות המעסיקים לתואר ראשון, תואר שני, ולעיתים אף תואר שלישי (דוקטורט), בעת חיפוש משרה. אם בעבר היה מספיק להציג בפני המעסיק תעודת בגרות מלאה, הרי שהיום, ללא תואר ראשון, לא ניתן להתקבל למשרות רבות, במגוון רחב של תחומים, נמנעת התקדמות במקום העבודה, ודלתות רבות נסגרות בעולם העסקי. להמשך קריאה »

מוסדות הלימוד ושכר הלימודים

בישראל ישנם מוסדות אקדמאיים רבים, ביניהם, מכללות, אוניברסיטאות, מוסדות פרטיים וסוגים שונים של מסלולי לימוד, במגוון רחב של מקצועות. בפני הסטודנט הישראלי, ניצבות אפשרויות רבות בעת בחירתו בתחום הלימוד הרצוי, כך שכל אדם יכול לבחור את מסלול הלימודים האולטימטיבי עבורו, בהתאם לקריטריונים שונים כדוגמת שעות הלימוד בכל מסלול, שכר הלימוד, אפשרויות התעסוקה שמציע מסלול הלימודים, וקטגוריות נוספות שמהוות שיקול נכבד בעת בחירתכם במוסד האקדמאי הרצוי. להמשך קריאה »

למה לי ללמוד ?

הלימודים אקדמאיים בישראל הפכו למשימת חובה עבור כל אזרח. אם בעבר דרישות הקבלה, עבור כל משרה, היו תעודת בגרות מלאה, הרי שהיום, דרישות המינימום לקבלה עבור משרה, בכל תחום, הינם תואר ראשון בתחום העיסוק שלכם. להמשך קריאה »