עבודה לחיילים משוחררים

בתום השירות הצבאי, מעניקה ממשלת ישראל הטבות רבות עבור החייל המשוחרר, ביניהן, הטבות במס, הטבות בתשלום ביטוח לאומי, אפשרות לעבוד בעבודה מועדפת במגוון תחומי עבודה למשתחררים, קורסים מקצועיים ועוד מגוון רחב של אפשרויות, אשר הופכות את המעבר מהעולם הצבאי לעולם התעסוקה, בצורה חלקה ונוחה. להמשך קריאה »

10,560 צפיות

הטבות אלו מוענקות עבור החיילים כאות תודה על שירותם הצבאי והקרבתם למען המדינה, במטרה לעזור, לסייע ולתמוך בדרכם החדשה.

עבודה לחיילים משוחררים – משרה מועדפת

אחת מההטבות הראשונות שעומדות בפני אלו המוצאים משרה נדרשת, המוגדרת על ידי ממשלת ישראל כעבודה מועדפת, היא מענק כספי גבוה. צעירים משוחררים אשר עוסקים במשך כחצי שנה ויותר, באחד מהתחומים המוגדרים כמשרה נדרשת (מועדפת) ועומדים בכל התנאים המוגדרים על פי חוק, זוכים למענק כספי אשר נע בין 6000 שקלים ועד 12,000 שקלים, מענק אשר משדרג את שכרם באופן משמעותי.

הטבות כספיות לאזרחים הטריים

מלבד התחומים אשר מוגדרים בתור עבודה לחיילים משוחררים, בכל תחום בו תבחרו, תזכו להקלות בתשלומי המס ותשלומים אותם מחויב לשלם כל אזרח במדינת ישראל. ההקלות בתחום המס עובדות בשיטה של נקודות זיכוי, כשכל חייל זכאים להטבה של נקודת זיכוי אחת ועד 2 נקודות זיכוי, בהתאם למשך שירותם הצבאי ותפקידם במהלך השירות. את הטבת המס מקבלים בעזרת הגשת טופס 101/130 ביחד עם תעודת השחרור. הטבת המס יכולה לחסוך לכם כסף רב, אותו תוכלו לחסוך לקראת הטיול הגדול או עבור מטרות אחרות.

תחום נוסף, אשר בו מוטלת החובה על האזרח הטרי לדאוג באופן עצמאי, הוא תחום ביטוח הבריאות. גם בתחום זה מוצעות הקלות רבות עבור החיילים המשתחררים, ביניהם תקופות חינם והנחות משמעותיות בקופות החולים השונות. מידע על הטבות אלו ניתן למצוא בכנס המשתחררים, בכל אחת מן הרחבות הפזורות במתחם. ביטוח הבריאות המוזל אשר מוצע באותה מסגרת יכול לחסוך לכם כסף רב מידי שנה.

עבודה לחיילים משוחררים מספקת הטבות רבות, ביניהם, מענקים עבור משרה מועדפת, הטבות במס, בביטוח בריאות ועוד שלל בונוסים נוספים. ניצול כל הבונוסים, בייחוד אלו אשר עוסקים בתחומי הפרנסה, יכול להניב לכם משכורת גבוהה ולחסוך הוצאות רבות.