טיול לרוסיה

רוסיה, השוכנת הן ביבשת אסיה והן ביבשת אירופה, נחשבת לאחד היעדים המרתקים ביותר בעולם כולו, כשמבחינת שטח מדובר במדינה הגדולה ביותר בכל רחבי כדור הארץ. להמשך קריאה »

2,805 צפיות

רוסיה, שהייתה המדינה המרכזית ביותר בברית המועצות הגדולה של פעם, מציעה מגוון רחב של אתרים ואטרקציות מעניינות, ההופכות כל טיול לרוסיה לחוויה בלתי נשכחת. מרבית מהאתרים המרכזיים ברוסיה נמצאים בערים הגדולות והמאוכלסות ביותר בה, כשמספר התיירים בהם מידי שנה הולך ועולה.

מוסקבה- בירת רוסיה

מוסקבה, בירתה של רוסיה, מציעה שילוב יוצא דופן בין מאפיינים ואתרים היסטוריים מרתקים, לבין מודרניות הולכת וגוברת, כשיש המחשיבים אותה לאחת מהערים היוקרתיות ביותר בעולם. כל טיול לרוסיה, נפתח בדרך כלל בביקור בעיר מוסקבה המרשימה, כשהאתר המרכזי ביותר בה, המשמש כמעין סימן היכר, נמצא בכיכר האדומה \"הקרמלין\". מדובר במבצר מרהיב ועתיק שנים, ששימש את המנהיגים הגדולים בתקופה הסובייטית, המשתרע על פני שטח עצום במיוחד. מלבד הכיכר האדומה המופלאה, מומלץ לבקר במוזיאון מלחמת העולם השנייה המרתק, בשוק איזמאילובסקי הצבעוני ובבית הקברות נובודביצ\'י.

סנט פטרסבורג- החוויה התרבותית ברוסיה

עיר נוספת ומרכזית, שחייבים לבקר בה במשך כל טיול לרוסיה, היא סנט פטרסבורג הנפלאה, המכונה בידי רבים גם כמרכז התרבות של רוסיה. סנט פטרסבורג מציעה שורה של אתרים מעניינים שכדאי לבקר בהם, כשהמרכזי ביותר הוא ארמון החורף המרשים והמפורסם, ששימש בעבר את המנהיגים בתקופה הסובייטית. מלבד החוויה התרבותית בה, מציעה סנט פטרסבורג אטרקציית טבע מרתקת מיוחדת במינה, המתרחשת בהופעת לילות לבנים בחודשי הקיץ, כשלכבודם נערכים מגוון חגיגות ואירועים מיוחדים שלא כדאי לפספס.

טבעת הזהב- קלאסיקה רוסית במיטבה

אחד האזורים היפים והקלאסיים ביותר, שאותו לא מומלץ כלל לפספס במהלך טיול לרוסיה, הוא אזור טבעת הזהב. מדובר באזור הכולל בתוכו שמונה עיירות שהוקמו בתקופות עתיקות במיוחד, כשהדבר המייחד אותם הוא בהופעת כיפות זהב בצריחים של מבנים בעלי אופי דתי, דוגמת כנסיות וקתדרלות. סיור בערי טבעת הזהב הוא מרתק ומיוחד במינו, כשנותן זווית אחרת במבט על ההיסטוריה הרוסית המפוארת.

טיפים שחשוב לדעת לפני טיול לרוסיה

רוסיה הגדולה, מתאפיינת בהבדלים מבחינת תנאי מזג אוויר באזוריה השונים. למרות זאת, התקופה המומלצת לערוך טיול לרוסיה, מתרחשת בין החודשים יוני לספטמבר, בהם מאופיין מזג האוויר כנוח ביותר לטיולים ברחביה. המטבע המקומי ברוסיה, נקרא \"רובל\", כשערכו של שקל ישראלי אחד, שווה לערך של 8 רובל רוסי בקירוב. כמו כן, פותחת רוסיה את שעריה למטיילים הישראלים באופן חופשי, כשלא נדרשת מהם אשרת כניסה על מנת לערוך טיול לרוסיה.