טיול לקרואטיה

קרואטיה, הממוקמת בדרום מזרח אירופה ונחשבת לאחת ממדינות הבלקן, היא אחד היעדים המופלאים ביותר שיש לאירופה להציע, כשנופים עוצרי נשימה, היסטוריה מרתקת ותרבות עשירה, הם רק חלק קטן מהשפע הגדול הקיים בכל ביקור ברחביה. להמשך קריאה »

3,106 צפיות

לצד ערים מרכזיות ומרשימות, מציעה קרואטיה מגוון רחב של אתרי טבע מופלאים, כדוגמת אגמים, פארקים לאומיים, שמורות טבע והרים. על מנת למצות את הטיול לקרואטיה בצורה הטובה ביותר, מומלץ לבקר בכמה אתרים מרכזיים, המספקים את החוויה שבקרואטיה באופן המיטבי ביותר.

זאגרב- בירת קרואטיה

על מנת לספוג את החוויה הקיימת בתרבות ובהיסטוריה הקרואטית באופן הטוב ביותר, ביקור בעיר הבירה זאגרב הוא התשובה המתאימה. זאגרב, הגדולה מבין ערי קרואטיה, היא נקודה מצוינת להתחלת טיול לקרואטיה, כשמוחלקת לשלושה אזורים עיקריים, בהם מתרכזות האטרקציות התיירותיות. כמו כן, האתרים המומלצים ביותר לבקר בהם בזמן השהייה בעיר הם: כיכר ילצ\'יק המרכזית, מוזיאון הטבע, רובע הקפטול ובית הקברות היהודי.

דוברובניק- הקסם של קרואטיה

אחת הסיבות שהופכות כל טיול לקרואטיה למהנה ועשיר בחוויות, נמצא בעיר החוף המדהימה דוברובניק. מלבד חווית הנופש המדהימה שקיימת בדוברובניק, מציעה העיר שפע של אתרים היסטוריים מרתקים ששווה לבקר בהם. סיור בארמון ספונזה המרשים ובעל סיפור היסטורי מעניין לא פחות, הוא דבר שלא כדאי לכם לפספס, כשבנוסף, כדאי לערוך ביקור בכיכר לוג\'יה המרכזית, לסייר לאורך חומותיה של העיר ולבקר במצודה המפורסמת שלה.

רייקה- עיר מרתקת בצפון קרואטיה

עיר נוספת שאסור לפספס במהלך כל טיול לקרואטיה, היא עיר הנמל רייקה. רייקה נחשבת לאחד מהיעדים הפופולאריים ביותר בקרואטיה כולה, כשהגורם העיקרי לכך נמצא בחלקה העתיק, המציע שורה של אתרים היסטוריים מרשימים. בסיור ברייקה, כדאי לבקר במגדל השעון, בארמון העירוני, בכנסיית ויטוס הקדוש, במוזיאון להיסטוריית הטבע, במצודת טרסט ובמוזיאון העירוני של רייקה.

טיפים חשובים לפני טיול לקרואטיה

בכל הקשור לתנאי מזג האוויר, התקופה המומלצת ביותר לערוך טיול לקרואטיה, מתרכזת בין החודשים מאי לאוגוסט, כששיאה מבחינה תיירותית מתרחש בין החודשים יולי לאוגוסט. כמו כן, המטבע המקומי בקרואטיה נקרא \"קונה\", כשערכו של קונה אחד שווה לקצת יותר ממחצית השקל הישראלי. בנוסף, טיול לקרואטיה אינו דורש באשרת כניסה לאזרחים ישראלים, כשהכניסה חופשית עד לתקופה של שלושה חודשים.