טיול לצ\'ילה

ישראלים רבים, בעיקר הצעירים, טסים לאחר השירות הצבאי לדרום אמריקה. אחד מהיעדים ה\'חמים\' בדום אמריקה היא צ\'ילה. צ\'ילה היא מדינה, ארוכה וצרה, ולכן היא מתחלקת למגוון אזורי אקלים שונים. להמשך קריאה »

3,286 צפיות

צ\'ילה מציעה לתייריה מגוון עצום של אטרקציות מעולות, וכל זה מול הנוף המדהים של דרום אמריקה בכלל ובצ\'ילה בפרט.

קארטה


אחד מהיעדים המושכים ביותר בכל טיול לצ\'ילה הוא קארטה. קארטה אוסטראל היא דרך עפר, ואורכו לא פחות מ1100 ק\"מ. הדרך עוברת בין היתר באזור פטגוניה המדהים, הנמצא בדרום צ\'ילה. בדרך ניתן להבחין באין ספור נופים עוצרי נשימה, אשר אין שני להם, כמו הרים גבוהים, נהרות זורמים אגמים מופלאים ומפלים מרהיבים, המשתלבים זה בזה בצורה פנטסטית ומדהימה ביופייה.

פטגוניה


פטגוניה היא חבל ארץ עצום בגודלו הנמצא בדרום אמריקה. הוא נמצא על הגבול שבין ארגנטינה וצ\'ילה, ועל כן תיירים רבים ובעיקר ישראלים נוהגים לקיים באזור זה טרקים, לעבור הלוך ושוב את הגבול בין ארגנטינה לצ\'ילה, ולחוות חלק מחוויה מדהימה של פעם בחיים. בין כל המסעות ומסלולי ההליכה הקשים, ישנם נופים מדהימים ביופיים שאינם ניתנים כמעט לתיאור.

בפטגוניה, באזור  הפארק הלאומי לוס גלאסיארס, נצאים קרחונים עוצרי נשימה, הידועים בכינויים \'קרחונים מתנפצים\'. קרחונים אלו מהווים מקור משיכה לתיירים רבים מהעולם כולו. טיול לצ\'ילה באזורים אלו מציעה חוויה ייחודית באזור פטגוניה שוכן הפארק הלאומי אל צ\'לטן, המכיל שמיים כחולים כים, ושקיעות מדהימות הצובעות את השמיים הכחולים בצבעים של אדום וכתום בוהקים ויפים.

הרי האנדים


הרי האנדים הם רכס הרים החוצה את דרום אמריקה. רכס זה הוא הארוך ביותר בעולם ועובר במדינות רבות לרבות: קולומביה, פרו, אקוודור, ארגנטינה, בוליביה, וכמובן צ\'ילה. רכס האנדים מתחיל בצפון יבשת דרום אמריקה ומסתיים בדרום צ\'ילה, ב\'ארץ האש\'. הרי האנדים מוגדרים כ\"חובה\" בכל טיול לצ\'ילה ומושכים מטיילים רבים וישראלים לא מעטים הפוקדים את ההרים לכל אורך השנה.

צ\'ילה מושכת מטיילים ותיירים מהעולם כולו לרבות ישראלים רבים בעיקר לאחר שירותם הצבאי. טיול לצ\'ילה כחלק מטיול בדרום אמריקה או כטיול פרטני במדינה זו מהווה חוויה של פעם בחיים הכוללת נופים עוצרי נשימה, תרבות מרתקת ורמת אירוח גבוהה מהממוצע.