טיול לפראג

העיר פראג, המשמשת בין היתר כבירתה של צ\'כיה, הפכה בשנים האחרונות ליעד תיירותי מבוקש ופופולארי במיוחד, כשמידי שנה מציפים אותה מיליוני תיירים מכל רחבי העולם. להמשך קריאה »

2,933 צפיות

פראג, המכונה גם כ\"עיר בעלת מאות הצריחים המחודדים\", מציעה למבקריה הרבים שפע של אתרים ואטרקציות מכל הסוגים, כשמשלבת בין אתרי תרבות והיסטוריה מרתקים ונפלאים, לבין אורך חיים מודרני ותוסס מסביב לשעון. טיול לפראג הוא חוויה שלא כדאי לפספס, כשביקור בכמה מאתריה המרכזיים מוכיח כי מדובר באחת מהערים היפות והמרשימות ביותר באירופה כולה.

העיר העתיקה- ההיסטוריה המרתקת של פראג במיטיבה

אחד מהאזורים שאסור לפספס במהלך כל טיול לפראג, הוא אזור העיר העתיקה. בתוך אזור העיר העתיקה של פראג ניתן לבקר במספר אתרים מרכזיים, המספרים אודות ההיסטוריה המפוארת של העיר. מומלץ להתחיל את הסיור בגשר קארל, המחבר את העיר העתיקה עם רובע לסר, בו כדאי לבקר בכנסיית סנט ניקולאס ובקיר המפורסם של ג\'ון לנון. בנוסף, כדאי לבקר בכיכר המרכזית של העיר, המכונה כ\"כיכר העיר העתיקה\" ולבקר ברחבי הרובע היהודי המרשים, המספר את סיפורם של היהודים שחיו בעיר לאורך ההיסטוריה, בייחוד בבית הכנסת סטרונובה, המכונה גם \"בית הכנסת הישן חדש.

העיר החדשה- פראג המודרנית והמתקדמת

האזור השני אליו מחולקת העיר, כשחובה לבקר בו במשך טיול לפראג, נקרא אזור \"העיר החדשה\". מדובר באזור בו ניתן למצוא מספר אתרים מרכזיים שכדאי לראות, כשבנוסף אליהם מציע שורה של בתי קפה, מסעדות, פאבים, בארים, מרכזי קניות מרשימים ובתי מלון מפוארים. באזור העיר החדשה כדאי לבקר תחילה בכיכר ואצלב המפורסמת, המסמלת אותו יותר מכל, בתיאטרון הלאומי, במגדל האבקה ובבית העירייה המרשים והמפואר.

מצודת פראג- הסמל המרכזי של העיר

אתר נוסף ומרכזי, הנחשב בעיני רבים אף לסמלה המרכזי של פראג, היא המצודה המפוארת שניתן להבחין בה כמעט מכל נקודה ברחבי העיר, הנקראת \"מצודת פראג\". ביקור במצודת פראג הוא הכרחי במהלך כל טיול לפראג, כשמדובר במצודה העתיקה ביותר ברחבי העולם, בעלת רקע היסטורי מרשים ומרתק במיוחד. ברחבי המצודה ניתן לבקר במספר אתרים מעניינים, דוגמת הארמונות שוורצנברג ושטנברג, בית הארכיבישוף, כנסיית ויטוס הקדוש ומוזיאון הצעצועים.

טיפים שימושיים לפני טיול לפראג

טיול לפראג וברחבי צ\'כיה אינו דורש באשרת כניסה עבור אזרחים ישראלים, להם הכניסה חופשית עד לפרק זמן של כשלושה חודשים. בנוגע לתנאי מזג האוויר בפראג, התקופה הטובה ביותר לטייל בה נמשכת בין החודשים מאי לספטמבר, בהם מאופיין מזג האוויר כנוח ואידיאלי ביחס לשאר חודשי השנה הקרים. כמו כן, המטבע המקומי בו משתמשים בפראג ובצ\'כיה כולה, נקרא \"קורונה צ\'כית\", כשערכו של שקל ישראלי חדש אחד, שווה לערך של 5 קורונות צ\'כיות.