טיול לנורבגיה

נורבגיה, השוכנת בחלקה הצפונית של יבשת אירופה באזור המכונה \"סקנדינביה\", מציעה טיול אטרקטיבי ומרתק במיוחד ברחביה, המשלב בין אתרי טבע עוצרי נשימה, לבין ערים גדולות ורשימות, המציעות מספר לא מבוטל של אטרקציות ואתרים מעניינים למבקריהם הרבים בהן. להמשך קריאה »

3,047 צפיות

כמו כן, מציעה נורבגיה לטעום מההיסטוריה ומהתרבות הייחודית והמרתקת המייחדת אותה, כשמוזיקאים, מלחינים, סופרים ואמנים מפורסמים אחרים נמנים בין בניה המוצלחים. טיול לנורבגיה הוא חוויה מכל הבחינות, כשכדאי לבקר בכמה אתרים מרכזיים בה שאסור לפספס.

אוסלו- בירת נורבגיה

כמעט כל טיול לנורבגיה מתחיל, בדרך כלל, בביקור בעיר הבירה אוסלו. אוסלו, הנחשבת לעיר המרכזית ביותר בנורבגיה כולה, היא אחת מהערים היקרות ביותר בעולם, כשנתפסת בנוסף כאחת מערי הבירה המודרניות ביותר באירופה. אוסלו, מציעה למבקריה הרבים שורה של אתרים ונקודות עניין, שכדאי לבקר בהם, החל ממוזיאון מונק, מוזיאון פרס נובל, דרך פארק הפסלים ויגלנד ועד למדרחוב קרל יוהנס המרכזי.

ברגן- בירת חבל הפיורדים

עיר נוספת, שלא מומלץ לפספס במשך טיול לנורבגיה היא ברגן המכונה גם כ\"בירת חבל הפיורדים\". מדובר בעיר מרתקת ומדהימה, בעלת סיפור היסטורי עתיק ומרשים, המוקפת על ידי שבעה הרים, המעניקים לה מראה מרהיב בדומה לגלויה. כמו כן, מציעה ברגן מספר אתרים שכדאי לבקר בהם, כדוגמת כיכר טורגלמנינגן, מוזיאון ברגן, שוק הדגים של ברגן, מתחם בריגן המרהיב ובנקודת התצפית על העיר הממוקמת בהר פלוויין.

אזור הפיורדים של נורבגיה- החוויה המרכזית  בכל טיול לנורבגיה

החוויה הגדולה ביותר בכל טיול לנורבגיה, מתרחשת ללא ספק בטיול באזור הפיורדים. מדובר באזור מרהיב ביופיו, הממוקם בדרומה של נורבגיה, המתאפיין באתרי טבע מדהימים ובנופים עוצרי נשימה שקשה לשכוח אותם. ארץ הפיורדים היא אזור גדול ועשיר באתרים ובאטרקציות רבות, הממוקמות במחוזותיו השונים, כדוגמת מחוז הורדהלנד המרכזי והפופולארי ביותר מן הבחינה התיירותית.

מידע שימושי לפני טיול לנורבגיה

המטבע המקומי בנורבגיה, נקרא \"כתר נורבגי\", כשערכו של כתר נורבגי אחד, שווה לערך של קצת יותר מחצי שקל ישראלי. כמו כן, העונה המומלצת ביותר לערוך טיול לנורבגיה, מתקיימת בין החודשים מאי לספטמבר, בהם מאופיין מזג האוויר כנוח יחסית לעומת שאר חודשי השנה הניכרים בקור ובגשמים עזים. בכל הקשור באשרת כניסה לנורבגיה, ישנו פתור לאזרחים ישראלים, כשהכניסה לשערי המדינה הינה חופשית.