טיול למונגוליה

מונגוליה ממוצאת בדרומה של יבשת אסיה, כשגובלת עם המדינות רוסיה וסין. מונגוליה, המכונה גם כ\"ארץ הנוודים\", מהווה סוג של חוויה אחרת לכל מבקריה, כשמציעה אתרי טבע מופלאים, בנוסף למסורת ותרבות ייחודיים, בעיקר העובדה שמרבית מתושביה מקיימים אורך חיים נוודי, כשנודדים מידי תקופה לאזור אחר במדינה. להמשך קריאה »

2,682 צפיות

טיול למונגוליה מומלץ לכל מי שמחפש חוויה אתגרית שונה ומרתקת, כשקיימים מספר מקומות מרכזיים שמעצימים את החוויה במיוחד.

אולן בטאר- מרכז מונגוליה

בכדי להבין ולטעום מהחוויה האחרת שמעניק טיול למונגוליה, מומלץ להתחיל אותו בראש ובראשונה בביקור בעיר אולן בטאר, המשמשת בין היתר כבירתה של מונגוליה. מדובר בעיר המרכזית ביותר במונגוליה בכל תחומי החיים השונים, כשניתן בנוסף להבחין באורך החיים המונגולי הטיפוסי, לצד ביקור באתרים בעלי משמעות היסטורית עתירה למדינה, כדוגמת מוזיאונים מרתקים. אולן בטאר משמשת כנקודת הפתיחה הטובה ביותר לכל ביקור במונגוליה, כשמאפשרת להתכונן לחלק המאתגר והקשה יותר בטיול.

חאן קנטי- מסע בעקבות ג\'ינג\'יס חאן

חלק נוסף ומרתק בכל טיול למונגוליה, מתאפיין בביקור בעיר חאן קנטי, המוזכרת כמולדתו של ג\'ינג\'יס חאן המפורסם. ג\'ינג\'יס חאן היה ממקימיה של האימפריה המונגולית, כשנחשב לאחת מהדמויות המשפיעות והמרכזיות ביותר בתרבות ובהיסטוריה המונגולית. כתוצאה מכך, ביקור בחאן קנטי הוא מרתק וייחודי, כשניתנת ההזדמנות להיחשף לסיפורה של האימפריה המונגולית הגדולה. בנוסף, מציעה חאן קנטי פארק לאומי מרשים ומיוחד במינו, כשניתן לצפות במגוון בעלי חיים ייחודים לאזור.

מדבר גובי- הקסם שבדרום מונגוליה

אחד הרגעים הקסומים והמרגשים ביותר שחווים בכל טיול למונגוליה, מתרחש בביקור במדבר גובי המופלא. מדבר גובי נמצא בדרומה של מונגוליה, כשמתפרס על פני שטח של קרוב ל- 30% משטחה של המדינה. מדובר באזור קסום ביותר, שמרבית מהתיירים המגיעים למונגוליה אינם מוכנים לפספס, הייחוד שבמדבר גובי הוא שמרבית שטחו מכוסה בסלעים ולא בחול כמו במרבית המדברים בעולם, כשנמצאים בו נוודים מונגולים, לצד חיות מדבר טיפוסיות.

טיפים שחשוב לדעת לפני טיול למונגוליה

בכל הקשור למזג האוויר במונגוליה, מדובר במזג אוויר קיצוני ולא יציב, המתאפיין בעלייה ובצניחה לא אחידה של הטמפרטורות, כשבמרבית מחודשי השנה תנאי מזג האוויר קשים במיוחד בדרך כלל. עם זאת, מומלץ לערוך טיול למונגוליה בחודשי הקיץ בה, כשמתרחשים בין החודשים יוני לאוגוסט. בנוסף, אין צורך באשרת כניסה למונגוליה, כשניתנת אשרה אוטומטית למשך 30 יום. כמו כן, הפרשי השעות בין מונגוליה לישראל הם של כ-6 קדימה מהשעה הנוכחית בישראל.