טיול ללאוס

לאוס ממוקמת בדרום מזרח אסיה, כשמספר תושביה עומד על יותר מ-7 מיליון. הדבר הייחודי והבולט ביותר בלאוס, הוא שמירה כמעט מוחלטת של המסורת והתרבות העתיקה של מרבית ממדינות מזרח אסיה, כשמרבית המאפיינים של אורך החיים דאז מתרחשים גם כיום. להמשך קריאה »

2,827 צפיות

טיול ללאוס הוא חוויה בלתי נשכחת, כשמקדשים, מנזרים, שווקים מקומיים עתירי סחורות ואתרי טבע מרהיבים ביופיים, הם רק חלק קטן מהשפע הגדול שמציעה לאוס לתיירים.

ויינטיאן- בירת לאוס

האטרקציה המרכזית ביותר בכל טיול ללאוס, היא בביקור בבירתה ויינטיאן. בויינטיאן, ניתן להבחין בצורה ניכרת ביותר בכל המאפיינים וההשפעות ההיסטוריות על אורך החיים בלאוס, כשניתן למצוא בה צדדים ואזורים שונים זה מזה ומיוחדים במינם. מומלץ לבקר ברובע הצרפתי המפורסם, כשבתוכו ניתן למצוא מבנים, שווקים ומאכלים צרפתיים מסורתיים. בנוסף, מציעה העיר ביקור במגוון מקדשים ואתרי דת היסטוריים ייחודים, כשניתן להנות מאורח החיים הקדום של דרום מזרח אסיה במיטבו.

ואנג ויאנג- החוויה האמיתית בלאוס

אחת מהחוויות הזכורות ביותר לאחר כל טיול ללאוס, שמורה לעיירה ואנג ויאנג המדהימה. ואנג ויאנג מונה בסך הכל קצת יותר מ-20,000 תושבים, פרט שאינו מונע ממנה להציע מספר אתרים מיוחדים במינם שאסור לפספס. החוויה המרכזית בואנג ויאנג מתקיימת בשייט אבובים במימיו של נהר הנאם סונג הנפלא, שמיועדת לכל המשפחה. כמו כן, ניתן לחוש בואנג ויאנג אווירה של שקט וחופש אמיתי, כשבתי מלון מפוארים, מסעדות, שווקים מקומיים ומגוון בילויים נוספים לאורך כל שעות היממה.

לואנג פראבנג- אתר מורשת עולמי של אונסק״ו

 עיר נוספת שאסור לפספס במהלך טיול ללאוס, נקראת לואנג פראבנג, שהוכרזה כאחד מאתרי השימור של אונסק״ו ברחבי העולם. לואנג פראבנג, שימשה בעבר כעיר בירתה של לאוס, כשמרבית מסיפורי ההיסטוריה המפורסמים של המדינה התרחשו בשטחה של העיר. לואנג פראבנג מציעה ביקור במגוון מנזרים ומקדשים קדומים, שחלקם אף עדיין פעילים, כשנזירים רבים חיים בהם את אורך החיים הייחודי המאפיין איתם, כשניתן אף לשוחח עימם ולהתרשם מכך בצורה הטובה ביותר.

טיפים לפני טיול ללאוס

מזג האוויר המאופיין בלאוס הוא טרופי וייחודי למרבית מדינות דרום מזרח אסיה, כשהעונה המומלצת ביותר לערוך טיול ללאוס, היא בחודשי הקיץ במדינה, כשמתקיימים בין חודש נובמבר לחודש פברואר. על מנת להתמצא בלאוס בצורה הטובה ביותר, מומלץ להשתמש בשירותיו של מדריך מקומי דובר אנגלית או בשיחון בשפה לאית, שיאפשרו לכם לתקשר עם הסביבה המקומית בצורה תקינה ולהבין את מהותם של האתרים המרכזיים במדינה. בנוסף, בביקור בלאוס יש צורך באשרת כניסה המיועדת לתיירים, אותה ניתן לקבל בכניסה לשעריה.