טיול ליפן

יפן, המכונה גם כ״ארץ השמש העולה״, ממוקמת ביבשת אסיה, כשהמבנה הדמוגרפי שלה הוא כארכיפלג, כשמורכבת מקרוב ל7000 איים. להמשך קריאה »

2,903 צפיות

טיול ליפן הוא חוויה שלא ניתן לתאר במילים, כשתרבות ייחודית וקסומה, מטבח עשיר במטעמים וטבע מיוחד במינו, המתאפיין באיים וולקניים ומרתקים, הם הסיבה למשיכתם של מיליוני תיירים מכל רחבי העולם לשטחה, שלא מפספסים ביקור בכמה מהאתרים ונקודות העניין המרכזיות ביפן.

טוקיו- בירת יפן

בטוקיו, בירתה של יפן והאזור המרכזי ביותר בכל שטחה מבחינה כלכלית וחברתית, ניתן להבחין באופן הטוב ביותר בסממנים של המסורת והתרבות היפנית העתיקה, לצד ההתפתחות מרשימה מבחינה טכנולוגית, המציגה את אחת הערים המודרניות ביותר ברחבי העולם. סיור בטוקיו הוא אחד מרגעי השיא בכל טיול ליפן, כשביקור במקדשים מייג׳י ואסאקוסה, מרכזי הקניות העצומים, השווקים המסורתיים, בילוי ברובע שינג׳וקו המפורסם ושייט רומנטי במפרץ טוקיו, הם רק חלק קטן ממספר האפשרויות הגדולות שמציעה העיר.

 קיוטו- המסורת היפנית במיטבה

על מנת להבין את שורשיה הדתיים והמסורתיים של יפן בדרך הטובה ביותר, ביקור בעיר קיוטו הוא התשובה האיכותית ביותר, שבכל טיול ליפן מהווה את אחד האתרים הפופולאריים והאהובים על ידי המטיילים. קיוטו נחשבת למרכז הרוחני ביפן כולה, כשקיימים בשטחה קרוב ל-2000 מקדשים בודהיסטים, המהווים מוקד עלייה לרגל לכלל אוכלוסיית יפן וציבור המאמינים בדת הבודהיסטית מכל רחבי העולם. לכן, ביקור בקיוטו מספר על ההיסטוריה, התרבות והמסורת היפנית בצורה המרתקת והחווייתית ביותר.

 הירושימה- עיר בצל מלחמה

אחד מהרגעים המרתקים ובעלי העניין הגבוה ביותר בכל טיול ליפן, הוא בסיור בעיר הירושימה המפורסמת. הירושימה ידועה כאחד הסמלים הבולטים ביותר של מלחמת העולם הראשונה, כשפצצת אטום החריבה חלק גדול משטחה ומאנשיה. האתרים המרכזיים ביותר בהירושימה, כשביקור בהם ינציח את סיפורה בדרך הטובה ביותר, הם מוזיאון המלחמה המפורסם ופארק השלום, כשמועבר המסר בחשיבות של שלום כלל עולמי ובהפסקת מלחמות הרסניות.

טיפים חשובים לפני טיול ליפן

המטבע היפני נקרא ין, כשערכו של שקל ישראלי אחד שווה לערך של קרוב ל-25 ין יפני.   בהקשר לכניסה לתחומי יפן, לא נדרשת אשרת כניסה, כשניתנת אשרה אוטומטית, התקפה לתקופה של כ-90 יום. התקופה האידיאלית לערוך טיול ליפן, היא בין החודשים מרץ לנובמבר, כשמדובר בתקופה המאופיינת במזג אוויר נוח יחסית. לעומת זאת, בעונת החורף, המתרחשת בין החודשים דצמבר לפברואר, פחות מומלץ לבקר במדינה, כשגשמים וקור עז שוטפים את כל רחביה.