טיול להודו

הודו ממוקמת ביבשת אסיה, כששוכנת לחופיו של האוקיינוס ההודי, כשמדובר באחת מן המדינות הגדולות ביותר בעולם הן מבחינת השטח, והן מבחינת כמות האוכלוסייה. כתוצאה מכך, מתהדרת הודו במרחבים עצומים ובנופים עוצרי נשימה, כשבנוסף לתרבותה העשירה ובהיותה כמקום הרוחני הפופולארי ביותר עלי אדמות, מהווה את אחד היעדים המועדפים ביותר לטיול בקרב כל חתכי האוכלוסייה השונים. להמשך קריאה »

2,634 צפיות

טיול להודו יספק עבורכם את החוויה, האתגר, התרבות וההיסטוריה, כשביקור במספר אתרים מרכזים ומומלצים ימחיש זאת בצורה הטובה ביותר.

דלהי- המסורת העתיקה והמודרניות ההודית במקום אחד
בדלהי, בירת הודו, מומלץ לחלק את הטיול בין שני חלקיה המרכזיים של העיר, החלק הישן יותר, לעומת זה החדש והמודרני יותר. בדלהי הישנה, ניתן להנות מניחוחותיה של המסורת והתרבות ההודית, כששווקים מיוחדים, מופעי ודוכני רחוב, מסגדים ומבנים היסטוריים אחרים, הם חלק קטן ממספר האפשרויות הגדול. בדלהי החדשה לעומת זאת, תמצאו עיר מודרנית ותוססת, המציעה מרכזי קניות גדולים, מלונות פאר, מסעדות יוקרתיות וחיי לילה תוססים.

וראנסי- המסע אל הרוחניות
העיר וראנסי, השוכנת על גדותיו של נהר הגנגס המפורסם, היא אחת מהסיבות המרכזיות ביותר להחשבתה של הודו בכלל לאחד ממרכזי הרוחניות הגדולים בתבל. הייחוד בוראנסי, הוא שניתן לראות את הפולחן הדתי ההודי באופן מוחשי באמצעות צפייה בטקסים דתיים, כדוגמת טקס שריפת גופות המתים המפורסם בנהר הגנגס ולרחצת קהל המאמינים במימיו. העיר וראנסי מציעה את החוויה הדתית והרוחנית במיטבה, המדוברת בהקשר של כמעט כל טיול להודו, כשניתן לסייר בה במספר גדול של מקדשים, לשוט על גדותיו של נהר הגנגס ולבקר במגוון שווקיה הייחודים.

                    

 אודייפור- הכלה שבערי הודו
מקום נוסף שמומלץ לבקר בו כשעורכים טיול להודו, הוא בעיר אודייפור, המכונה גם ״העיר הלבנה״. כינוייה של העיר, ניתן לה בזכות הצבע הלבן שמתנוסס בבתים ברחביה, כשמדובר בעיר מרתקת ובעלת נקודות עניין רבות. העיר אודייפור מעניקה חוויה אומנותית עשירה למבקריה, כשמקבצת בתוכה אמנים רבים ומוכשרים, המציעים ממגוון יצירותיהם השונות. שייט באגם פיצ׳ולה הוא מחזה שלא כדאי לפספס, כשמעניק את האפשרות הטובה ביותר להתרשם מיופיה של העיר.                

טיפים שחשוב לדעת לפני טיול להודו
המטבע ההודי נקרא ״רופי״, כשערכו של שקל ישראלי אחד הוא כערך של קרוב ל-14 רופי. טיפ נוסף שחשוב לדעת, הוא שהיות ומדובר במדינה רוחניות במיוחד, נדרש לכבד באופן מלא את אתריה הקדושים ולנהוג על פי הנחיותיהם למבקרים. בכל הקשור לתנאי מזג האוויר בהודו, מדובר במדינה הידועה בתנאי מזג אוויר שונים בכל אחד מאזוריה, כשרצוי לבדוק מהו מזג האוויר בכל אזור בו נבקר בנפרד בטיול להודו.