טיול לברלין

ברלין ששוכנת בצפון מזרח גרמניה נחשבת כאחת הערים הגדולות ביותר באירופה עקב שטחה הגדול והאוכלוסייה הרבה שבה. כיום, ברלין נחשבת לאחד הערים התוססות ביותר באירופה מבחינת בילויים לצעירים, אופנת בגדים עדכנית ונוף ירוק של יערות, פארקים וגנים רבים. להמשך קריאה »

2,741 צפיות

תחושת החופש החלה לאחר הפלתה של חומר ברלין אשר חצצה בין מזרח העיר למערב העיר, תחושה זו הובילה להתפתחות וצמיחה אשר הובילו להפיכתה של ברלין לאחר היעדים האטרקטיביים בעולם למיליוני התיירים הפוקדים אותה מדי שנה.

אתרים מומלצים לטיול לברלין

ישנם יעדים אטרקטיביים רבים בעיר, אתרי תיירות, מלונות, בתי קפה, כיכרות, מוזיאונים, שכונות, רובעים ועוד מגוון יעדים שכדאי לכל ישראלי לקחת בחשבון בכל טיול לברלין, הינה כמה מהמיוחדים ביותר:

שער ברנדנבורג שמייצג את שער העיר נמצא בקצה המערבי של שדרת אונטר-דן-לינדן. לשער זה היסטוריה עשירה והוא שימש בעבר כחלק מהחומה שהפרידה את העיר לשני חלקים. כהוא משמש  השער כאתר תיירותי ומושך מבקרים רבים. אתרים נוספים אותם יש להכיר ואפילו לקחת בחשבון במהלך הטיול לברלין הם פארק טירגארטן וגן החיות של ברלין שנמצא בתחומו, הפארק משלב טיולים רגליים, שיט באגם או ישיבה בבתי הקפה הפזורים וכשאלה יסתיימו ניתן להמשיך לגן החיות שנמצא בקצה הפארק.

אזור חביב על תיירים ובמיוחד יהודיים הוא אזור הרובע היהודי או בשמו שוק האקשה, אזור זה תוסס במיוחד בעקבות הברים המקומיים, בתי הקולנוע, מסעדות, תיאטרון וכן גלריות מפורסמות. בנימה זו נמליץ על המוזיאון היהודי שנפתח בשנת 2001 ונחשב כאתר פופולארי ביותר והוא מבליט היטב מבחוץ ומבפנים את הסמלים היהודים כמו מגן דוד שמתנוסס על חלקו החיצוני וכן את שנות היסטוריה יהודי גרמניה עד התרחשותה של השואה.

כיכר פוטסדאם אשר מושכת מיליוני תיירים הינה אתר תיירותי שנלקח בחשבון בכל טיול לברלין, זאת בעקבות המראה ה\"היי טקי\" שהיא מעניקה – בצורת מתכות צוננות. אחדים יאמרו שעיצובה של הכיכר מזכירה באופן חד סרטי מדע בדיוני אך כולם יסכימו כי זו היא אחת הכיכרות המיוחדות ביותר בעולם המודרני.

למעשה ברלין היא מעצמה תרבותית שאיננה מנסה להסתיר או להתנער מעברה המפוקפק  אלה לשלב בין העבר להווה ולעתיד וזאת על ידי שילוב מבנים, הקמת מוזיאונים ועיצוב רחובות שלמים לצד מבנים שאינם מאירים באור חיובי את עברה.

טיול לברלין משלב חיי תרבות, חיי לילה ועוד שלל הנאות גם לצעירים וגם למבוגרים. השילוב בין העבר של גרמניה ובין ההווה ואפילו העתיד נשקף בצורה מושלמת מאופי העיר, המבנים שבה, האתרים שבה והאווירה.