טיול לבלגיה

בלגיה אשר גובלת בין היתר עם צרפת, הולנד וגרמניה היא מדינה אירופאית המורכבת משלושה מחוזות והם פלנדריה, ולוניה ובריסל בירתה. השפות המדוברות והרשמיות בבלגיה הן צרפתית, הולנדית וגרמנית ובראשה של המדינה עומד המלך אלברט השני. להמשך קריאה »

3,144 צפיות

הזמן האולטימטיבי לטיול לבלגיה הוא כאשר מזג האוויר מתחמם וזה מתרחש בין החודשים אפריל לספטמבר, בדיוק כמו חודשי הקיץ בישראל.

יעדים תיירותיים ברחבי בלגיה

כאשר מעוניינים בטיול לבלגיה כדאי מאוד לבחון את אתרי התיירות והיעדים שמציעה בלגיה. כך שתוכלו לתכננן את הטיול לבלגיה בצורה הטובה והיעילה ביותר, ליהנות, לחוות ולהרגיש את הקסם האירופאי של בלגיה.

כיכר השוק בבריסל (בירת בלגיה) שנחשבת לאחת מהכיכרות היפות ביותר באזור אירופה אשר הוקמה במאה ה-15 והשתמרה היא דרך נפלאה להכיר את האופי האירופאי של בלגיה ובעיקר של בריסל. כיכר השוק (המוכרת על ידי אונסק\"ו כאתר מורשת עולמית) נחשבת כמוקד בילוי בשעות הערב וניתן לשבת בבתי הקפה, בבתי המסחר וליהנות מאירועים מוזיקאליים מקומיים. בין הפסלים המפורסמים ביותר וסמלה של בריסל הוא פסל הילד המשתין שנמצא בבריסל וניתן לראות בכל שעות ביום.

שני המוזיאונים המלכותיים לאומנויות יפות בבריסל הן יעד תיירותי פופולארי ובהם ניתן לחוות את התפתחות האומנות על ידי ציורים ופסלים מהמאות ה-15 ועד למאה ה-18 אשר מסודרים בסדר כרונולוגי, כמו כן במוזיאון השני ניתן לראות מייצגים מהמאה ה-18 ועד ימינו.

העיר ברוז\' בבלגיה נחשבת כעיר יפה ורומנטית וניתן לערוך בה סיורים רגליים, עם זאת מומלץ לבצע שיט תעלות על מנת להתרשם מנופיה וממבניה ההיסטוריים של העיר וכן ניתן לערוך טיול בכרכרה עם סוסים אשר מהווים כאמצעי תחבורה חביב על תיירים רבים המגיעים לעיר.

אטרקציה תיירותית נוספת אותה כדאי לקחת בחשבון במהלך הטיול לבלגיה היא גני האנוואה אשר מכילים בריכות ותעלות רבות עם מזרקות מים ומפלים מדהימים אשר פועלים ללא צורך באמצעים טכנולוגיים. הגנים הללו מכילים מגוון רחב של צמחיה כגון פרחים גדולים וקטנים וכן עצים ובצידי הדרכים ניתן לראות פסלים שונים, כמו כן ישנו גן שלם אשר מוקדש לשושנים ואזורים בהם ניתן ללקט פירות יער בהתאם לעונה.

הכפר האן-סור-לס גם מהווה אטרקציה נחשבת, כפר זה שוכן על גדות נהר לס ובוא מערות בשם האן אשר עשויות מגיר, נטיפים וזקיפים והן בנות כאלף שנים ועל מנת להגיע למערות הללו יש לקחת רכבת עתיקה מהכפר שמגיעה עד לפתח המערה.

ישראלים רבים בוחרים לערוך טיול לבלגיה בזכות אתרי התיירות שבה, הנופים, הקסם האירופאי, החוויות, ההנאה והעוצמה שבלגיה מעניקה לתיירים שבה.