טיול לאיסלנד

איסלנד הממוקמת ביבשת אירופה, נחשבת לאחד מיעדי הטיול המרתקים והמהנים ביותר בעולם כולו, המיועד לכל מי שמעוניין בחוויה שונה ומסוג אחר, השונה ממרבית הטיולים הנפוצים שאליהם רגילים לצאת בדרך כלל. להמשך קריאה »

3,103 צפיות

איסלנד, המכונה גם כ״ארץ הקרח והאש״, היא מדינה מופלאה המתאפיינת בצורה דמוגרפית של אי, כשהייחוד בה הוא בהופעה מרובה של תופעות טבע מרהיבות ומרתקות, היוצרות תמונות עוצרות נשימה, שקשה להתעלם מיופיין. טיול לאיסלנד נחשב בעיני רבים לכזה של ״פעם בחיים״, כשקיימים מספר אתרים מרכזיים שכדאי לבקר בהם, המעצימים תחושה זאת במיוחד.

רייקיאוויק- בירת איסלנד

   העיר הגדולה והמרכזית באיסלנד, כשמספר תושביה שווה כמעט למחצית מתושבי האי כולו, היא הבירה רייקיאוויק. ביקור בעיר רייקיאוויק, מומלץ בכל פעם שעורכים טיול לאיסלנד, כשמדובר בעיר המציעה אטרקציות ונקודות מושכות עניין רבות. בסיור בעיר, כדאי לבקר במוזיאון ארבייארסאפן, המספר את סיפורה ההיסטורי של העיר. בנוסף, מומלץ לסייר בכנסיית הדלגרים המפוארת, כשמגובהה הרב ניתן לערוך תצפית נהדרת על העיר. כמו כן, טיול מסביב לאגם טיורן הנפלא, הממוקם במרכזה של רייקיאוויק, הוא חובה בכל ביקור בה, כשנוף נהדר ואטרקציות רבות, מקיפות אותו מכל פינה.

צפון איסלנד- הקסם שבאיסלנד בחבל ארץ נפלא

אזור המרכז בתוכו את כל מאפייני הטבע המרהיבים, המסמלים את איסלנד כולה, הוא אזור צפון איסלנד. צפון איסלנד נחשב לאחד האזורים הפופולאריים ביותר באיסלנד כולה, כשכל טיול לאיסלנד שומר לצפון חלק משמעותי. צפון איסלנד מציע אתרים רבים שמומלץ לבקר בהם, כשהמרכזי ביותר נמצא בעיר אקוריירי, בירת המחוז. כמו כן, מומלץ לבקר באגם מיוואטן, הממוקם בליבו של אזור געשי פעיל, כשנוצרת תמונת גיאולוגית מדהימה של כדאי לפספס. בנוסף, כדאי לבקר באזור דאלוויק, המציע מספר גדול אפשרויות טיול אטרקטיביות במיוחד

הפיורדים המערביים- חווית טבע שאסור לפספס

 אזור נוסף, שמומלץ לבקר בו בכל טיול לאיסלנד, הוא הפיורדים המערביים. אזור זה, ממוקם בצפון מערב איסלנד, כשמתאפיין בשמורות טבע ובכפרי דייגים ציוריים. מדובר באזור בעל כמות אוכלוסייה נמוכה יחסית לשאר איסלנד, המעניק למבקרים בו אפשרות לטיול שקט ורגוע, היוצר תחושה של ניתוק ממשי משאר העולם. כשמבקרים באזור, אסור להחמיץ ביקור בחולות האדומים, המציעים נופים מרהיבים ועוצרי נשימה. בנוסף, כדאי לבקר באי ויגור הזעיר והמדהים, כשצורתו המיוחדת והסוגים הרבים של הציפורים המצויות בו, הופכים אותו לכדי חוויה של ממש.

טיפים שחשוב לדעת לפני טיול לאיסלנד

מטבע המקומי באיסלנד נקרא ״קרונה״, כשערך של שקל ישראלי אחד, שווה לערך של 35 קרונות איסלנדיות. כמו כן, בכל הקשור למזג האוויר באיסלנד, מדובר במזג אוויר שונה והפכפך באזוריה השונים, כשרצוי לבדוק בנפרד מהן מזג האוויר בכל אזור בו נבקר טרם היציאה לטיול לאיסלנד. בנוסף, טיול לאיסלנד אינו מצריך באשרת כניסה לשטחה, כשתקופת השהייה המרבית המותרת לאזרחים ישראלים, היא כשלושה חודשים, כשלמעוניינים בהארכת האשרה, ניתן להגיש בקשה לשם כך.