טיול לאינדונזיה

מיקומה של אינדונזיה על פני כדור הארץ הוא משני צדדיו של קוו המשווה, בין יבשת אסיה ליבשת אוסטרליה, כשהמבנה הטופוגרפי שלה מיוחד במינו, כשמורכבת למעשה מקרוב ל14,000 איים. להמשך קריאה »

2,989 צפיות

מלבד צורת הארכיפלג היפיפייה, מציעה אינדונזיה טבע עשיר בנוסף לשילוב של תרבויות ודתות רבות שמאפיינות את אוכלוסייתה, מה שהופך כל טיול לאינדונזיה למרתק ומאתגר לכל אחד. כתוצאה מכך, מציעה אינדונזיה לקהל התיירים מגוון אתרים ואטרקציות מעניינות שאסור לפספס.

כמעט כל טיול לאינדונזיה, מתחיל בדרך כלל בביקור בעיר ג׳וגז׳קרטה, הממוקמת באי ג׳אווה, ומעניקה חוויה היסטורית ותרבותית במיטבה. בהקשר ההיסטורי, מציעה ג׳וגז׳קרטה ביקור במקומות ובאתרים היסטוריים מרתקים, דוגמת מצודת המים, ארמון הסולטן, המקדש ההינדי פראמבאנן ומקדש  בורובודור הבודהיסטי המפורסם. בפן התרבותי לעומת זאת, מציעה ג׳וגז׳קרטה שוק ציפורים ייחודי, מופעי תרבות מרהיבים ומגוון דוכנים ושווקים של עבודות אומנותיות יפיפיות.

חלק נוסף באי ג׳אווה שמומלץ לטייל בו כשעורכים טיול לאינדונזיה, הוא באזור ארץ הטוראג׳ה ובנופיה המרהיבים. ארץ הטוראג׳ה מאופיינת בכפרים ציוריים באזור הררי מרהיב, כשתושבי המקום הם בני שבטים מקומיים בעלי מסורת מיוחדת וארוכת שנים. אחת הדוגמאות הממחישות את המסורת הזו באופן הטוב ביותר, היא בדרך התייחסותם של השבטים לכבוד המת, המתבטאת בטקסי קבורה מיוחדים במינם, היכולים להימשך אף כמספר ימים, כשניתן בנוסף לבקר במערות הקבורה המסורתיות והנפוצות באזור.

כל טיול לאינדונזיה חייב לעבור באי באלי. מדובר באיי מרהיב ויוצא דופן, כשנחשב בעיני רבים לאי היפה ביותר בעולם. האי באלי מאופיין באורך חיים שונה משאר האיים באינדונזיה, כשמתבסס על דת ותרבות ייחודים לו, כשניתן להרגיש זאת בתהלוכות, טקסי רחוב ובחגיגות דתיות מיוחדות במינן. אתרים נוספים שמחייבים בביקור באי באלי, הם: שוק התבלינים המדהים בבדוגול, אגם באטור, טראסות האורז, מקדש באטוקרו וביקור בעיירה הציורית אובוד.

פרטים נוספים, שחשוב לברר לפני שיוצאים לטיול לאינדונזיה, הם בזהות וערך המטבע המקומי ועונות השנה המומלצות לביקור בה. המטבע המקומי באינדונזיה נקרא ״רופיה״, כשערכו של שקל אחד, שווה כמעט לערך של 2500 רופיה. בכל הקשור למזג האוויר השורר באינדונזיה, מדובר במזג אוויר טרופי כמו במרבית ממדינות מזרח אסיה, כשהעונה המומלצת ביותר לטיול לאינדונזיה, היא בין החודשים מאי לספטמבר, במהלכם מתאפיין מזג האוויר בה כחם ומתאים לטיולים.