השתחררת ? מה עם הטיול הגדול ?

אחד החלומות הכי גדולים עבור כל חייל משוחרר הוא טיול אחרי צבא, טיול מאתגר, אטרקטיבי, מהנה, ומלא אטרקציות. להמשך קריאה »

5,745 צפיות

המסע הגדול של החיילים המשוחררים מעניק להם הנאה מנפלאות העולם, החל באגמים קסומים, דרך הרי געש מרהיבים ועד טראקים בין כפרים ושדות נטושים, אשר מזכים אותם בחוויה בלתי נשכחת.

אך לפני הכול, נדרש החייל המשוחרר לדאוג לאישורי כניסה, ויזות, דרכון ועוד היתרים מנהלתיים על מנת להוציא לפועל את חלומו – בין אם הוא רוצה לטפס על הרים בנפאל או לעבוד בארצות הברית.

אילו מסמכים תצטרכו כדי לערוך טיול אחרי צבא?

אישור כניסה:

כל מדינה היא בעלת תקנות עצמאיות ורשאית לקבוע מי יכול ומי אינו יכול להיכנס לגבולותיה. מדינות רבות אינן מסכימות להכניס כל אדם לשטחה ודורשות אישורי כניסה. את האישורים ניתן להשיג דרך סוכנויות הנסיעות טרם הנסיעה או דרך השגרירות של אותה מדינה. חשוב לדעת: בחלק מהמדינות לא ניתן לקבל אישור כניסה במעבר הגבול ולכן חשוב מאוד לדאוג להיתר מבעוד מועד, על מנת לא להיתקע בבעיות מנהלתיות.

ויזה:

היתר מנהלתי נוסף אשר נדרש הוא ויזה, אשרת כניסה עבור תקופה מסוימת למדינה הרצויה. הוויזה מהווה היתר ממשלתי לכניסתו של החייל המשוחרר למדינה, אישור אשר תקף לתקופות זמן שונות, בהתאם לדרישת הנוסע ובהתאם לרצון המדינה. לדוגמה, בהודו, רוב דורשי הויזות מקבלים היתר כניסה של חצי שנה עד שנה, בהתאם למסלול המסע שלהם.

דבר נוסף שצריך לזכור הוא שלעיתים ישנם סוגים שונים של ויזה, לדוגמא בארצות הברית. מי שקיבל ויזה של תייר אינו יכול לעבוד באופן חוקי במדינה, אלא אם כן יקבל מבעוד מועד ויזת עבודה מתאימה. יש להחליט מראש לאיזו מטרה נוסעים לחו\"ל, כדי לא להיתקל בבעיות בעתיד. זהו מרכיב חשוב במסע שבלעדיו לא ניתן לנסוע, על כן מומלץ לסגור את אישורי הויזות ולקבלם מבעוד מועד.

דרכון:

היתר האחרון והחשוב מכל בטיול אחרי צבא הוא הדרכון, אשר מהווה את תעודת הזיהוי הרשמית שלכם ברחבי הגלובוס. יש לדאוג טרם הנסיעה שהדרכון בתוקף לפחות לשנה בטרם נסיעתכם, ומומלץ ביותר להחזיק תצלום שלו למקרה הצורך. את הדרכון ניתן להוציא במשרד הפנים הקרוב למקום מגוריכם. הדרכון הוא הדבר החשוב ביותר שאתם מחזיקים. בלעדיו, תהיו בבעיה רצינית ותצטרכו לעמוד מול השלטונות.

לפני שאתם עורכים טיול אחרי צבא ברחבי העולם, יש לדאוג לאישורי כניסה, ויזות, דרכון בתוקף, ולכל ההיתרים הרלוונטיים שדורשת המדינה שאתם רוצים לנסוע אליה, על מנת להבטיח מעבר גבולות שקט ושליו. מי שדואג להסדיר את כל המסמכים לפני המסע הגדול, יזכה בחוויה מהנה במיוחד, ללא בעיות מנהלתיות כאלו או אחרות.