מוסדות הלימוד ושכר הלימודים

בישראל ישנם מוסדות אקדמאיים רבים, ביניהם, מכללות, אוניברסיטאות, מוסדות פרטיים וסוגים שונים של מסלולי לימוד, במגוון רחב של מקצועות. בפני הסטודנט הישראלי, ניצבות אפשרויות רבות בעת בחירתו בתחום הלימוד הרצוי, כך שכל אדם יכול לבחור את מסלול הלימודים האולטימטיבי עבורו, בהתאם לקריטריונים שונים כדוגמת שעות הלימוד בכל מסלול, שכר הלימוד, אפשרויות התעסוקה שמציע מסלול הלימודים, וקטגוריות נוספות שמהוות שיקול נכבד בעת בחירתכם במוסד האקדמאי הרצוי. להמשך קריאה »

3,395 צפיות

אחת השיקולים המרכזיים של הסטודנט הישראלי הוא שכר הלימוד. שכר הלימוד באוניברסיטאות השונות, אשר פזורות ברחבי הארץ, עומד כיום בסביבות ה-12,00 שקלים לשנה, סכום המהווה יתרון על פני יתר המוסדות, ומקנה בסופו של דבר תואר ראשון בתחום הלימודים בו תבחרו. מכללות רבות מציעות מסלולי לימוד יקרים יותר, שיכולים להגיע עד 30,000 שקלים לשנה, אך ישנם מכללות רבות אשר דורשות שכר לימוד אוניברסיטאי ובכך מושכים אליהם סטודנטים רבים.

שיקול נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא אפשרויות התעסוקה שמקנה מסלול הלימודים. רוב האוניברסיטאות אינן מציעות אפשרויות תעסוקה קונקרטיות, בעוד מכללות אקדמאיות ומכללות פרטיות מציעות בסוף התואר הפנייה למקורות תעסוקה, ועזרה במציאת המשרה המועדפת עליכם. היתרון של פתיחת דלתות בעולם העסקי מהווה שיקול נכבד עבור הסטודנט הישראלי בעת בחירתו במוסד הלימודים המועדף עליו.

כמו כן, על כל סטודנט לבחור את מסלול הלימודים המתאים ביותר בעבורו. בעוד המוסדות האוניברסיטאיים מציעים ברובם מסלולי לימוד מלאים של 4- 5 ימים בשבוע, מציעות המכללות מסלולי לימוד בהתאמה אישית, ביניהם, מסלול ללימודי ערב עבור סטודנטים שעובדים במשרה מלאה, מסלול לימודים מוארך של יומיים לימודים בשבוע, וזאת, במקביל למסלול הלימודים המלא של 4- 5 ימים בשבוע. כך, יכול הסטודנט הישראלי לבחור את מספר ימי הלימוד המתאים ביותר בעבורו, ולשלב אותו באורח החיים שלו.

האוניברסיטאות, המכללות, ומוסדות הלימודים הפרטיים ברחבי הארץ, מציעות לסטודנט הישראלי אפשרויות רבות לשכלול בעת בחירתו, ביניהם, שכר הלימוד הרצוי, אפשרויות תעסוקה ובחירת מסלול הלימודים. חופש הבחירה המלא מקנה לכם את האפשרות לבחור את הבחירה הטובה ביותר, הנבונה ביותר, והמתאימה ביותר בעבורכם.