למה לי ללמוד ?

הלימודים אקדמאיים בישראל הפכו למשימת חובה עבור כל אזרח. אם בעבר דרישות הקבלה, עבור כל משרה, היו תעודת בגרות מלאה, הרי שהיום, דרישות המינימום לקבלה עבור משרה, בכל תחום, הינם תואר ראשון בתחום העיסוק שלכם. להמשך קריאה »

3,793 צפיות

דרישות הקבלה של המוסדות ללימודים גבוהים ללימודי תואר ראשון הינם דבר לא פשוט, שכן מצריכים דרישות אלו לבצע קורסים בבחינת הפסיכומטרי, שיפור בגרויות, ובחינות פנימיות של הפקולטות השונות, במטרה להתקבל למסלול הלימודים הרצוי.

אחד מתנאי הקבלה הבסיסיים ביותר, בכל מוסד אוניברסיטאי מכובד, הינה ציון מעבר בבחינת הפסיכומטרי, ציון אשר נקבע לפי המקצוע המבוקש. על מנת להגיע לציון הרצוי, ואף לעבור אותו על מנת להבטיח את מקומכם בין הסטודנטים הרבים, כדאי מאוד לקחת קורס באחד מבתי הספר ללימודי פסיכומטרי. הקורס מעניק לכם תרגולים בתחומי הבחינה, כלים בסיסיים להתמודדות מקצועית ונפשית, ויחס אישי בכל אשר תחפצו, אשר יחדיו יבטיחו לכם בסיס להצלחה בבחינת הפסיכומטרי, ויכולת להתקבל למוסד האקדמאי המועדף עליכם.

תנאי נוסף לקבלה עבור לימודים הוא בחינות הבגרות. על מנת להתקבל למסלול לימודים נבחר, עליכם להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, ואף בעלי ציונים גבוהים במיוחד בחלק מן המקצועות. אחת האפשרויות לקבלה למוסד אקדמאי היא השלמת בגרויות, בבתי ספר המתמחים להכנה לבגרות, שבסופו של דבר, תזכה אתכם בתעודת בגרות מלאה, או שיפור בגרות במטרה להעלות את רף הקבלה, ובכך לזכות להיכנס לפקולטה הנחשקת.

הציון הסופי שלכם יקבע על פי ציון התאמה, ציון משוכלל המשלב את תוצאת בחינת הפסיכומטרי יחד עם ממוצע ציוני הבגרות. ככל שציון ההתאמה שלכם יהיה גבוה יותר, כך סיכויי הקבלה שלכם יהיו גבוהים יותר, סיכויים אותם ניתן לשדרג דרך בתי הספר לפסיכומטרי ובגרויות.

דרישות הקבלה בישראל, עבור מוסדות אקדמאיים, הם מהגבוהים בעולם, על כן, מומלץ מאוד לקחת קורס עבור בחינת הפסיכומטרי, להשלים בגרות באחד מבתי הפר המתמחים בהכנה לבגרויות, או לשפר בחינת בגרות בתחום בו זכיתם בציון נמוך לטעמכם. כך, תוכלו לשפר את מעמדכם מבין כל המועמדים ללימודים גבוהים באותו מוסד אקדמאי, ליצור נקודת יתרון על פני יתר המתחרים, ולהבטיח את עתידכם האקדמאי.