חשיבות הפסיכומטרי

הבחינה הפסיכומטרית היא שלב אותו עובר כל סטודנט בדרכו להצלחה בעולם האקדמאי. ככל שהציון בבחינה הפסיכומטרית גבוה יותר, כך תגדילו את סיכוייכם להתקבל לתחום הלימוד הרצוי, במוסד האקדמאי המועדף עליכם. להמשך קריאה »

2,782 צפיות

על כן, מומלץ מאוד להירשם לקורס באחד מבתי הספר אשר מתמחים בהכנת הסטודנטים לקראת מבחן הפסיכומטרי והבגרויות, הן הכנה מקצועית והן הכנה נפשית, הכנה הכוללת שיחות אישיות, תרגולים, מבחנים לדוגמא ועוד של אפשרויות שישפרו את יכולתכם להצליח. במשוואת הפסיכומטרי והבגרויות, חשוב לדעת כי כוחו של הציון הפסיכומטרי גבוה מכוחם של ציוני הבגרות, עובדה המחזקת את חשיבות הבחינה הפסיכומטרית.

הדרך הטובה ביותר עבור לימודים לבחינה הפסיכומטרית הם בחירה באחד מסלולי הלימודים המוצעים על ידם של בתי הספר השונים. אורכה של הבחינה, כ- 3 וחצי שעות, נושאי הלימוד הנרחבים, והאופי הקשה של הבחינה, מחייבים בחירה בקורס על מנת להצליח. אחד מהתנאים להצלחה הם לימודים אינטנסיביים, הדורשים מהסטודנט השקעה רבה, כך שהשילוב בין הקורס לבין הלימודים העצמאיים, מהווה שילוב אולטימטיבי כמתכון להצלחה, תחת הדרכתם של המורים המקצועיים והמנוסים של בתי הספר המתמתחים בהכנה לפסיכומטרי ובגרויות.

אחד המסלולים הנפוצים בבתי הספר הוא מסלול דו- שבועי, לימודים של פעמיים בשבוע במוסד הלימודים, ובשאר הזמן, לימודים עצמאיים. כמו כן, מציעים בתי הספר להכנה לקראת המבחן הפסיכומטרי, תרגולים בשיעורי הבית, עזרה אישית ויחס חם, לטובתו של הסטודנט. המסלול מאפשר לסטודנט לתכנן את הזמן באופן המתאים ביותר בעבורו, המאפשר לשלב עבודה או תגבורים בלימודים, ומהווה את המסלול המתאים והמוצלח ביותר עבור חיילים משוחררים.

מסלול נוסף אותו מציעים בתי הספר המתמחים בפסיכומטרי ובגרויות הוא מסלול לחיילים. מסלול זה כולל יום לימודים אחד בשבוע, לרוב ביום שישי, כשהחיילים חוזרים הביתה, וכך מאפשרים לחיילים לצאת למסלול האזרחות עם בחינת הפסיכומטרי בידיהם, כשהם בנקודת יתרון משמעותית על פני יתר חבריהם.

לימודי פסיכומטרי באחד מבתי הספר אשר מתמחים בהכנה לקראת פסיכומטרי ובגרויות היא בחירה מעולה, משתלמת וכדאית עבור כל סטודנט, כשכל אחד יכול לבחור את המסלול המתאים ביותר בעבורו, ביניהם, מסלול לחיילים, מסלול דו- שבועי, מסלולים למצטיינים ועוד רבים וטובים.