הכנה ושיפור בגרות

בגרויות הם המבחנים החשובים הראשונים שניצבים בפניו של התלמיד הישראלי בעת לימודיו בתיכון. בגרויות ניתן לעשות בשני מסלולים עיקריים: הראשון … להמשך קריאה »

3,609 צפיות

בגרויות הם המבחנים החשובים הראשונים שניצבים בפניו של התלמיד הישראלי בעת לימודיו בתיכון. בגרויות ניתן לעשות בשני מסלולים עיקריים: הראשון מביניהם, מסלול אינטרני, מלשון מסלול פנימי, מסלול אותו עושה כל תלמיד בעת לימודיו בתיכון, או מסלול אקסטרני, מסלול חיצוני עבור אוכלוסייה שאינה נמצאת בבתי הספר הציבוריים. בשני המקרים, תהיו זכאים לתעודת בגרות, בתנאי שתעמדו בדרישות המינימום, ביניהם, מתמטיקה- 3 יחידות לימוד, אנגלית- 3 יחידות לימוד, לשון, ספרות והיסטוריה- 2 יחידות לימוד, ומבחני בגרויות נוספים.

קורס בהכנה לבגרות
בגרויות מהוות משימה לא קלה עבור התלמיד הישראלי, משימה אינטנסיבית הדורשת השקעה רבה. לכן, עומדת לרשות התלמיד הישראלי האפשרות לבצע קורסי בגרויות, קורסים המציעים ידע, תרגולים וכלים במקצוע נבחר, על מנת להוציא בגרויות עם הציון הגבוה ביותר. קורסי בגרויות נעשים במסגרת מצומצמת של תלמידים המזכה את המשתתפים ביחס אישי וחם, תרגול פרטי, ועזרה אישית בכל תחום שתחפצו. קורסי בגרויות קיימים במסגרות שונות ובמסלולים מגוונים ומיועדים עבור תלמידי תיכון, חיילים, חיילים משוחררים, סטודנטים ועוד.

שיפור מקצוע ספציפי
קורסי בגרויות מעניקים לתלמידים את ההזדמנות לשפר בגרות אחת או יותר במקצוע בו הם מתקשים. לדוגמא, תלמיד אשר זכה לציוני בגרויות גבוהים במיוחד בכל המקצועות, מלבד תנ\"ך, יכול לשפר את ציון הבגרות בתנ\"ך בלבד. כמו כן, בגרויות בנושאי מתמטיקה ואנגלית מחולקים ל- 3 פרקים, כך שכל תלמיד יכול לשפר פרק ספציפי אחד במקום לבצע כל פעם את שלושת הפרקים מחדש, וכך לזכות להזדמנות לשפר את ציון הבגרות שלו מבלי ללמוד את כל החומר מחדש.

חשיבות ציוני בחינת הבגרות
בגרויות הם כלי חשוב עבור כל תלמיד ותלמיד, שכן, מלבד הדרישה של כל מקום תעסוקה עבור תעודת בגרות מלאה, ציוני הבגרויות מהווים כלי עבור המוסדות האקדמאיים השונים לבדוק את יכולות המתמודדים בתחומי הלימוד השונים. קורסי בגרויות יכולים לשפר בעשרות מונים בגרויות בתחומים שונים, וכך לסייע לתלמיד בסלילת דרכו בעולם האקדמאי ובעולם התעסוקה.

מבחני בגרויות מהווים שלב חשוב ביותר עבור התלמיד הישראלי, שלב איתו כדאי ומומלץ להתמודד דרך שיפור ציונים במקצועות ספציפיים, תוך מתן יחס אישי בקורסים השונים, אשר מספקים את התנאים הטובים ביותר להצלחה.