עבודה מועדפת בקיבוץ

עבודה מועדפת, או בשמה הרשמי על ידי ממשלת ישראל, עבודה נדרשת, היא תחום תעסוקה המיועד עבור חיילים משוחררים בתחומים מסוימים … להמשך קריאה »

143,723 צפיות

עבודה מועדפת, או בשמה הרשמי על ידי ממשלת ישראל, עבודה נדרשת, היא תחום תעסוקה המיועד עבור חיילים משוחררים בתחומים מסוימים אשר נקבעים על ידי המדינה.

\"\"

עבודה מועדפת בקיבוץ, בתחנות דלק, בקיבוץ בבתי אריזה, אתרי בנייה, מלונות, עם אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים וכדומה, יכולה לספק לכם מענק של כ- 9000 שקלים, זאת בתנאי שתעבדו במקום העבודה במשך 6 חודשים רצופים. כך המענק משדרג את המשכורת החודשית והופך את המשרה הנדרשת למשתלמת במיוחד עבור חיילים משוחררים. תוכלו למצוא אפשרויות עבודה מועדפת בצפון הארץ, בנגב, בגליל ואף במרכז הארץ.

תקופת ההעסקה הינה הזדמנות מצוינת לעשות השלמות והכנות הקשורות בלימודים, אם ברצונכם להתקבל למוסד לימודים בהמשך: לשפר ולהשלים בגרויות, ללמוד במכינה קדם-אקדמאית, לעשות קורס פסיכומטרי ואף קורס מקצועי אשר ייקנה לכם אפשרויות תעסוקה נוספות בהמשך.

שימו לב: לפני שאתם מתחילים לעבוד במקום מסוים, בדקו בלשכה להכוונת חיילים משוחררים האם היא עומדת בקריטריונים של משרה נדרשת. ישנם מספר קריטריונים בהן המשרה צריכה לעמוד, כגון סוג המשרה ומיקומה בארץ. ישנן משרות נדרשות אשר ייחודן הוא במיקומן – כמו הקיבוצים. לפניכם מספר אפשרויות הכלולות בתחומי המשרות הנדרשות:

אפשרויות תעסוקה בתחנות דלק

בתחום דרושים עבודה מועדפת בתחנות דלק תמצאו מתדלקים, עובדי ניקיון, מתקני תקרים (פנצ\'רים) וכל מי שעוסק בעבודה מקצועית, לא כולל העסקה בפקידות כמו בחנויות השירות הנמצאות בתחנות, וחנויות שירות נוספות במתחם.

התעסוקה בתחנות הדלק נעשית במשמרות, לנוחיותו של העובד ויוצרת אפשרות לבחור את זמני ההעסקה המועדפים עבורו. כמו כן, עבודה בשבת, המעניקה 150% של שכר, תוך המענק הגבוה במיוחד שמעניקה המדינה, משדרגים את השכר והופכים את המשרה הנדרשת לעיסוק משתלם במיוחד.

בתי מלון

בתי מלון מציעים לחייל המשוחרר מגוון משרות בתחום התעסוקה הנדרשת: מלצרות, ניקיון, צוות בידור, מטבח וכדומה, לא כולל תעסוקה בתחום הפקידות. הפרנסה בבית מלון, בייחוד באילת, מספקת לחייל המשוחרר מגורים עצמאיים באווירה מהנה עם בני גילו, שילוב בין אפשרות פרנסה נוחה להנאה וכיף בלתי נגמרים. חיי לילה, אשר יחד עם המשכורת הגבוהה שנוצרת עם המענק הכספי, הופכים את המשרה המועדפת לעניין שווה במיוחד.

עבודה מועדפת בקיבוץ

בקיבוץ תמצאו דרושים עבודה מועדפת בחקלאות או התחום התעשייה. המשרה בקיבוץ , לאלה אשר מתגוררים בעיר, כוללת מגורים, לינה מסודרת ואוכל. המגורים בקיבוץ מהווים חוויה בלתי נשכחת, אווירה מופלאה ותנאים מצוינים, אשר יחד עם הכסף הגדול המורכבת מהמשכורת החודשית בשילוב המענק הכספי, הופכים את ההעסקה בקיבוץ למשרה מועדפת של ממש. מומלץ ביותר!

אתרי בנייה

התעסוקה באתרי בנייה אומנם קשה פיזית, אך מעניקה לעוסקים בה שכר גבוה, ידע מקצועי נרחב, וניסיון תעסוקתי בתחום. כמו כן, הקרן להכוונת חיילים משוחררים מציעה עתה קורס בתשלום, למשך חודשיים ימים, בו מכשירים את החיילים המשוחררים לעבודה באתרי בניה השונים. לכל המעוניינים לעסוק במקצוע זה בהמשך חייו, זוהי הזדמנות מצוינת לרכוש ניסיון וידע.

משרה נדרשת מאפשרת לחיילים משוחררים לעסוק במגוון רחב של תחומים החל ממלונאות דרך עבודה מועדפת בצפון הארץ בקיבוצים ומשרות בתחנות הדלק הפופולאריות ועד עבודה מועדפת בחקלאות והבנייה החשובות כל כך לפיתוח מדינת ישראל.

בסופה של תקופה בת כחצי שנת העסקה נהנים החיילים המשוחררים ממענקים מתגמלים במיוחד עד לכ-9000 שקלים – סכום מתגמל במיוחד. משתחררים אשר לא השלימו את התקופה המלאה, יוכלו לברר האם הם זכאים למענק חלקי.