עבודה? כבר יש לכם או עדיין לא ?

ברוכים הבאים לפורטל המשתחררים \"עזרה למשתחרר\", בכתבה הבאה נדבר קצת על נושא העבודה בקרב החיילים המשוחררים, למה צריכים לדעת איפה … להמשך קריאה »

4,297 צפיות

ברוכים הבאים לפורטל המשתחררים \"עזרה למשתחרר\", בכתבה הבאה נדבר קצת על נושא העבודה בקרב החיילים המשוחררים, למה צריכים לדעת איפה לעבוד ? כמה זה קריטי להגיע למקום עבודה טוב ואמין? איך בדיוק מוצאים בכלל עבודה? איך יודעים שהגענו למקום הנכון? איך מרוויחים הכי הרבה ונהנים מההטבות שלנו כחיילים משוחררים, כל הנתונים בגלילה אחת (:

למה אנחנו צריכים לדעת בכלל איפה לעבוד?

שאלה שחוזרת על עצמה כ\"כ הרבה פעמים, הרי מה זה משנה איפה לעבוד כל עוד מרוויחים כסף? המשכורות במשק הם \"אותו דבר\" וגם התנאים הם \"אותו דבר\", אז זהו… שלא!

לדעת איפה לעבוד זה אחד הפרמטרים העיקריים והחשובים לבחירה במיוחד אצל קהל החיילים המשוחררים, אם נבחר מקום עבודה טוב לנו נוכל להשאר שם לטווח ארוך יותר, להנות מההטבות של החיילים המשוחררים וגם להרוויח בהתאם, אם נבחר מקום עבודה שהוא לא רלוונטי לגבינו, לא מעניין אותנו ולא מדבר אלינו ורק רוצים \"לרוץ ולעבוד\"  מה שיקרה זה שהעזיבה תהיה מהירה, התנאים יהיו בהתאם, כמובן שהמשכורת תרד, גם ההנאה ושאר הדברים שיכולים להגיע מעבודה במקום טוב ורציני יעלמו להם.

כמה זה קריטי להגיע למקום עבודה רלוונטי עבורך ?

בעידן של היום, מקומות עבודה רבים \"מנצלים\" את המצב הקשה במשק ומעסיקים חיילים משוחררים בעבודות בתנאים לא רציניים ולא חוקיים כי הם מכירים את המצב שהחיילים המשוחררים נמצאים בו ושהם \"חייבים עבודה\", במצב כזה החייל המשוחרר נמצא מנוצל ולא מרוצה ש \"שורף\" את הזמן שלו וגם לא מקבל תנאים ומרוויח בהתאם, לכן מציאת עבודה רלוונטית איכותית וחוקית היא חלק בלתי נפרד מהליך השחרור וקריטי במיוחד.

איך מוצאים עבודה טובה ורלוונטית ?

שאלה מאוד מאוד מורכבת ובכדי לענות עליה צריך להתחיל מכמה דברים בסיסיים שכדאי שתדעו, כיום קיימות במדינת ישראל המון חברות השמה שמתקשרות באופן יזום לחיילים משוחררים ומציעות להם מגוון רחב של עבודות, אותם חברות השמה גוזרות קופון על כל מועמד לעבודה בתחומים מסויימים ובשורה התחתונה לא באמת \"מתאימים\" משהו לחיילים המשוחררים אלא מתאימים לעצמם את המועמדים לפי המקומות הפנוים להם, הרבה פעמים מוצאים החיילים המשוחררים את עצמם חסרי אונים ועובדים בחברה ובעבודה שלא מעוניינים לעבוד בה תחת התחייבות לטווח ארוך, מצב מתסכל שתוצאותיו בעיות וצרות.

בכדי למצוא עבודה טובה ורלוונטית נצטרך קודם כל להבין במה אנחנו טובים? שאלו את עצמכם במה אתם טובים? או לחלופין, מה התחום שהייתם רוצים לעסוק בו כל החיים? משהו שמעניין אתכם שאתם רואים את עצמכם עושים אותו לטווח ארוך, נכון שחלקכם מעוניינים ללמוד תואר או קורס מקצועי שיביא אתכם אל המקצוע הנבחר שלכם אבל! כל עבודה, התנסות, התעמקות במקצוע או בתחום הרצוי לעתיד שלכם יכול להועיל לכם בין אם זה בלימודים הקרבים ובאים או העתידיים או לחלופין במציאת עבודה לאחר התואר או הקורס, העדיפות היא תמיד לעבוד בתחומים רלוונטים עבורכם, שאתם אוהבים ומתחברים אליהם ובסופו של דבר אתם החיילים המשוחררים תוכלו להתמקצע, להרוויח ולהגיע מוכנים לכל מקום וכל דבר שרק תרצו לעשות.

לסיכום :

חיילים משוחררים יקרים! בידקו את כל הנתונים לפני שאתם מתחילים לעבוד, שימו לב אם העבודה באמת מתאימה לכם מכל  הבחינות – שעות עבודה, תחום עבודה, התקדמות, תנאי תשלום ותנאים סוציאלים, תשאלו ואל תפחדו מראיונות עבודה ומעסיקים, תדעו את זכויתכם ואם יש לכם שאלה אז…. אנחנו פה בשבילכם !

אתם מאזור השפלה ? – רחובות / רמלה / לוד / באר יעקב / נס ציונה / ראשון לציון ?

נשמח להעסיק אתכם בתנאים הטובים ביותר!

מוקד \"עזרה למשתחרר\" מגייס חיילים משוחררים לתת מענה ופתרונות יעילים ורציניים לחיילים משוחררים בדיוק כמוכם! אם את/ה חושב/ת שיש לכם את זה, אתם אוהבים ורוצים לעזור לאנשים ועל הדרך להרוויח כסף ממש ממש טוב