מענק שחרור

כל חייל אשר סיים לפחות 12 חודשי שירות מלאים, זכאי לקבל את מענק השחרור, זהו סכום כסף הניתן לחייל המשוחרר … להמשך קריאה »

53,564 צפיות

כל חייל אשר סיים לפחות 12 חודשי שירות מלאים, זכאי לקבל את מענק השחרור, זהו סכום כסף הניתן לחייל המשוחרר ומועבר ישירות לחשבונו לאחר השיחרור. המענק נועד לאפשר לחייל המשוחרר לעבור לחיי האזרחות בצורה חלקה וקלה יותר, ולהקל על חודשי ההתאקלמות הראשונים במשק הישראלי.
\"\"

אז למי מגיע מענק שיחרור?

החוק חל על חיילים ובני ובנות שירות לאומי אשר התנדבו למשך לפחות 12 חודשי שירות, באחד הגופים המוכרים למשרד הרווחה על פי החוק. בני ובנות שירות לאומי אשר עומדים בתנאים אלו, זכאים לכל ההטבות הניתנות לחיילים משוחררים כמו גם מענק שיחרור על פי מספר חודשי השירות שלהם.

על פי איזה קריטריונים נקבע גובה המענק?

גובה הסכום אינו זהה עבור כלל החיילים, אלא משתנה על פי אורך השירות של החייל וסוג השירות שהוא שירת. סכומי הזכאות מחושבים על פי בסיס חודשי, כלומר – אם חלק מהזמן שרתת כקרבי וחלק בתפקיד אחר, הסכום יקבע בהתאם. הסכומים אותם מקבלים יכולים לנוע בין כ-4000 ש\"ח, לכמעט עשרת אלפים ש\"ח, במידה ומדובר על לוחם שהיה בתפקיד לחימה 36 חודשים.

אופן קבלת הכסף הוא ישירות לחשבון הבנק האישי של החייל המשוחרר, זאת על פי חשבון הבנק שהיה פעיל במשך שירותו הצבאי ואליו נכנסה המשכורת החודשית של צה\"ל. הסכום אמור להיכנס לחשבון הבנק באופן אוטומטי תוך 20 עד 60 יום מיום השחרור מצה\"ל. במקביל, תוך חודש מהשחרור מהשירות הסדיר, כל חייל מקבל בדואר תעודת זכאות למענק ולפיקדון האישי, בה מפורטים הסכומים ואופן החישוב של הסכום.

מידע ודרכי בירור

ישנם דרכים נוספות לקבלת מידע אודות קבלת המענק ואודות אופן החישוב שלו: כשבוע לאחר השחרור, ניתן לבדוק את הפרטים במערכת \"מידע אישי\" באתר האינטרנט של היחידה להכוונת חיילים משוחררים. על מנת להיכנס לאתר ולצפות בפרטים האישיים יש צורך במספר תעודת הזהות של ובמספר חשבון הבנק. בנוסף, במענה הקולי של היחידה להכוונת חיילים משוחררים ניתן להקיש פרטים אישיים (תעודת זהות ומספר חשבון בנק) ולקבל דרך המענה הקולי את הפרטים הנוגעים למענק.

לסיכום:

מענק שיחרור הינו סכום כסף משמעותי אשר יכול לעזור לכל חייל משוחרר בכניסתו לחיים האזרחיים. חשוב להיות ערניים ולוודא שאכן קיבלתם את הסכום המגיע לכם, זאת על ידי מעקב אחר סכום הכסף ואופן החישוב של הזכאות למענק.