בחירת כיוון נכון

שלום לכל גולשי וקוראי פורטל המשתחררים \"עזרה למשתחרר\" במאמר הבא אנחנו ניגע בכמה נקודות רגישות בקרב החיילים והחיילות המשוחררים שרק … להמשך קריאה »

4,126 צפיות

שלום לכל גולשי וקוראי פורטל המשתחררים \"עזרה למשתחרר\" במאמר הבא אנחנו ניגע בכמה נקודות רגישות בקרב החיילים והחיילות המשוחררים שרק עכשיו יצאו לאזרחות או כאלו שכבר לקראת השחרור ואין להם ממש מושג מה הם הולכים או רוצים לעשות.

המאמר ייכתב בלשון זכר אך מתאים לשני המינים, שנתחיל?

אני לקראת שחרור, קצת אבוד מה עושים?

טוב זו שאלה שכל אחד שואל את עצמו לקראת השחרור בצה\"ל במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב כבר חודש או כמה חודשים לאחר השחרור, התשובה היא דיי מסורבלת וקשה להסברה ולכן כדאי לעשות קודם כל סדר בדברים.

בכדי לדעת מה הכיוון שלך או מה אתה הולך לעשות עליך להיסגר על משהו שאתה כן אוהב ומעוניין לעשות להלן דוגמאות :

- עבודה בכדי לחסוך כסף לטיול אחרי צבא, פתיחת עסק וכו\'.

- טיול אחרי צבא שיש לי את הכסף אבל השאלה אם להשקיע את כל כולו בטיול.

- השקעה בקורס שהוא לא לימודים מקצועיים ועולה כסף

כמובן שישנם עוד המון דוגמאות אבל התשובות לכולן זהות, כן כן קראתם נכון זהות, נשמע הזוי? ממש לא, הקול של המורה שלי בכיתה י\"א לקראת תקופת הבגרויות המלחיצה מהדהד לי בראש כשאני כותב את הכתבה הזו \"התשובה נמצאת בגוף השאלה\" אז גם כאן במקרה הזה התשובה נמצאת בדיוק ליידכם.

כל אחד קיבל מתנת אל וקיבל תכונה או כישרון במשהו שהוא באמת טוב בו, אחד טוב בלדבר, אחד טוב בלעבוד פיזי, אחד טוב בלעבוד עם הראש, אחד טוב במקצוע כזה או אחר שאבא לימד אותו מאז שהוא בן 3 וכו\'.

קודם כל שבו עם עצמיכם, לא עם ההורים שרק רוצים שתלכו לפי הספר – צבא, עבודה, טיול ולימודים אלא ממש תשבו עם עצמכם ותחשבו טוב טוב במה אתם באמת טובים ומה אתם באמת רוצים לעשות אחרי הכל צומת הדרכים הזו תוביל אותכם לעיסוק שכנראה תעסקו בו כל החיים שלכם והמטרה שלנו ושלכם היא באמת להגיע למצב שאתם מודעים למה שאתם רוצים וככה לא תבזבזו שנים על גבי שנים בדברים שאתם לא אוהבים, לא רוצים או שלא יתנו לכם שום דבר בהמשך מלבד בזבוז זמן ותסכול על הזמן האבוד.

אחרי שהבנתם במה אתם טובים, מה אתם רוצים לעשות, חפשו את הייעוץ המקצועי בנושא בין אם זה עבודה בין אם זה טיול או לימודים, שימו לב כי היום יש ברשותכם כמות עצומה של קורסים, לימודים והכשרות מקצועיות שהם לא \"לימודים\" או \"תואר\" שיגזול מכם זמן רב ושיקול דעת יותר מדי רציני, לדוג\' – קורס מסחר בשוק ההון, קורס מדריכי מכון כושר ועוד\'.

שימו לב כי בשלב זה כבר הבנתם מה אתם אוהבים לעשות, מה אתם רוצים לעשות ונסגרתם על הייעוץ המקצועי שאתם רוצים לקבל, שימו לב! ברוב המקרים דברים שאתם חושבים עליהם יכולים להישמע מפי היועץ כדברים מסובכים ובעלי בעייתיות ומורכבות אינסופית אבל תתעודדו, לא כל מה שיגידו לכם מדויק ובדיוק מורכב כמו שהוא נשמע, דמיינו אותכם מנסים להסביר למישהו איך לצייר תמונה שאתם בראש שלכם רואים אותה בבירור, הרי שהוא מן הסתם לא יצליח כמו כן לא יגיע לתוצאה קרובה למה שאתם חשבתם עליו, אותו דבר היועץ שלכם, הוא מייעץ לכם מיידע אישי וניסיון שלו, מאיך שהוא רואה את פני הדברים והמידע הקיים בשוק, הוא לא בדיוק יכול לחבר לכם את החלקים של התמונה של מה שפשוט ומה שלא פשוט הוא פשוט נותן לכם תמונה כללית, את התמונה הכללית הזו אתם לוקחים בתור המלצה ולא בתור דעה וייעוץ חורץ גורלות, שחרור קצת זה רק יעזור לכם.

לאחר שהחלטתם מה ברצונכם לעשות, לאחר הייעוץ המקיף בנושא והחקירה לעומק של הנושא, הגעתם לשלב הסופי, לבחור באמת ולעשות את הצעד לעבר הדבר שאתם באמת רוצים לעשות ובאמת רוצים ליישם.

לסיכום :

פשוטו כמשמעו - חקרו את עצמיכם והתגבשו על משהו שאתם אוהבים לעשות ויודעים לעשות הכי טוב, את זה אתם כבר בטוח יודעים, תנעלו עליו ותדעו שזה הדבר שהייתם רוצים לעסוק בו למשך חייכם, נסו למצוא תחום שדרך המיומנות שלכם באותו דבר תוכלו להתברג בו, התייעצו עם מומחים אודות התחום, קבלו את הרקע, את הידע המקדים, אל תיכנסו לזה יותר מדי בכדי לא לפחד לקחת את הצעד הבא, שיקלו את זה בחיוב ושפוט צאו לדרך החיים וזכרו - ההצלחה לא תגיע אליכם, אתם צריכים להגיע אליה\"

\"עזרה למשתחרר\" כאן בכדי לתת לכם ייעוץ והכוונה בכל נושא או תחום, אל תתביישו או תהססו פשוט פנו אלינו בכל שאלה או בכל בעיה שצצה לכם, אנחנו כבר נמצא את הנתיב הכי פחות מסורבל ויעיל עבורכם, תוכלו להשאיר את פרטיכם בכל אחד מטפסי השארת הפרטים באתר כמו כן לגלוש בפורטל ולקבל מיידע אודות אלפי תחומים המתאימים לכם וגם לגלוש אל פורום משתחררים מבית \"עזרה למשתחרר\".