שיפור בגרויות

כחלק מתהליך הקבלה למוסדות אקדמאים ולימודי מקצועות רבים, נדרשים המועמדים לעמוד במספר קריטריונים לרבות שירות צבאי תקין, ציון פסיכומטרי וציון … להמשך קריאה »

2,171 צפיות

כחלק מתהליך הקבלה למוסדות אקדמאים ולימודי מקצועות רבים, נדרשים המועמדים לעמוד במספר קריטריונים לרבות שירות צבאי תקין, ציון פסיכומטרי וציון ממוצע ציוני תעודת הבגרות אותה ביצע כל תלמיד ותלמיד בלימודיו התיכוניים.

\"\"

לעיתים, ציוני בחינות הבגרות אינן מספיקים ואינם עומדים בקנה אחד עם רף הקבלה במוסד אליו נהייה מעוניינים להירשם. לשם כך ניתן לשפר את הבגרויות על ידי בחינה נוספת במקצועות ספציפיים על מנת להעלות את ממוצע הבגרות ולעמוד בתנאי הקבלה.

מכינות

מוסדות אקדמאיים רבים מציעים למועמדים ללימודים מגוון מכינות לשיפור הציונים. מכינות אלו למעשה נערכות במספר מקצועות ממוקדים במקצוע לדוגמא מכינה ללימודי הנדסה לא תבחן את התלמידים במקצוע הספרות וההבעה לאור המרחק והשוני בין המקצועות. מעבר המכינות בציון שנקבע מראש על ידי המוסד האקדמי מביא לקבלה ללימודים ולהתחשבות בציוני המכינה במקום ציוני הבגרות.

שיפור בגרויות עצמי

אל מבחני הבגרות השונים ניתן להירשם באופן עצמאי דרך בית הספר התיכון אליו הייתם רשומים בתקופת הבגרויות. עלות ההרשמה לבגרות משתנה בין המקצועות השונים וכמות היחידות כל מקצוע אך אינה מסתכמת בסכומי כסף גבוהים במיוחד שכן מדובר על עשרות שקלים בודדות לכל מבחן בגרות. זוהי אופציה מעולה לשיפור מספר בגרויות בלא להיגרר להוצאות כלכליות גבוהות במיוחד.

קורס בגרויות

לאלו מאיתנו שאינם יכולים ללמוד בעצמם את החומר לבגרויות השונות קיימת אפשרות של קורס בגרויות באחד מבתי הספר לבגרויות הפרוסים ברחבי הארץ. בין בתי הספר לבגרויות נוכל למצוא בתי ספר המוכרים לנו מעולם הפסיכומטרי ועוד שורה של מוסדות ובתי ספר המעניקים קורסים איכותיים ללימוד בגרויות. חלק מבתי הספר השונים אף מתחייבים לתלמידיהם על ציון מסוים.

לעיתים שיפור מקצוע בו אנו מחזיקים בציון נמוך יחסית יכול להשפיע יותר מאשר מקצוע בו קיבלו ציון גבוה יותר לאור העובדה כי קל יותר לשפר ציון מ 60 ל 80 מאשר מ 80-100. בנוסף לכך השפעתו של מקצוע נמוך על ממוצע הבגרויות הינה גדולה יותר ממקצוע בו קיבלנו ציון גבוה יותר.

מכינות קדם אקדמאיות וקורסי בגרויות שונים יכולים להסתכם בעשרות אלפי שקלים. יש לערוך סקר שוק על מנת להכיר את היקף היחידות הנדרשות להשלמה, מקצועות החובה ומקצועות המעניקים בונוסים ומבחנים קלים יותר על מנת שיוכלו להשפיע ככל הניתן על ממוצע הבגרות.