קורס ערבית

השפה הערבית, אחת השפות המדוברות ביותר בעולם, היא שפתם של כמיליארד וחצי מוסלמים מסביב לעולם. במדינת ישראל חיים למעלה ממיליון … להמשך קריאה »

3,693 צפיות

השפה הערבית, אחת השפות המדוברות ביותר בעולם, היא שפתם של כמיליארד וחצי מוסלמים מסביב לעולם.

במדינת ישראל חיים למעלה ממיליון וחצי ערבים דוברי השפה הערבית ועל כן מוגדרת השפה הערבית כשפה השנייה בישראל ואף נכללת בתוכנית הלימודים של משרד החינוך כמקצוע חובה בעיקר בחטיבות הביניים לצד מקצוע בחירה בבגרות ברמה של 5 יח\"ל, כמו כן בתי ספר רבים ללימודי שפות מציעים קורס ערבית במגוון רחב של מסלולים.

\"\"

הצורך בידיעת השפה הערבית:

לא פעם אנו נתקלים בשפה הערבית בחיי היום יום של חיינו לרבות מוכרים בחנויות, שווקים בכפרים ערביים ההופכים פופולאריים בציבור הישראלי, ערוצי חדשות, שלטים, תכניות טלוויזיה רבות ועוד. בשל כך נולד צורך בחברה הישראלית בידיעת השפה הערבית אשר לצד גורמים רבים נוספים העלו בשנים האחרונות את הביקוש לקורס ערבית אליו נרשמים צעירים ישראלים רבים.

ערבית בתעסוקה:

צמיחת האיסלאם בעולם והתרחבות השפה הערבית ליותר ויורת אזורים גיאוגרפיים לרבות אחוז דוברי ערבית באירופה ההולך וגודל, הוליד את הביקוש הרב לדוברי השפה הערבית במקומות תעסוקה רבים בישראל לרבות חברות מסחר, ייבוא וייצוא, שירות לקוחות, חברות תקשורת ועוד גופים רבים המחפשים אחר בוגרי קורס ערבית ודוברי השפה הערבית.

בתי ספר ללימודי ערבית:

בתי ספר רבים בישראל ללימודי שפות מציעים קורס ערבית במגוון רחב של מסלולי לימוד וזאת על מנת שיוכלו לתת מענה לביקוש ההולך וגובר לקורס ערבית ולידיעת השפה הערבית בקרב החברה הישראלית. בתי ספר אלו מציעים מגוון רחב של מסלולי לימוד גמישים על מנת לתת הזדמנות שווה לכל אדם ללמוד את השפה הערבית ואף לשלב את לימודי קורס ערבית עם עבודה, משפחה ועיסוקים נוספים.

ערבית כשפה שנייה:

בתי עסק, חברות ומקומות תעסוקה רבים בישראל מחפשים אחר דוברי מספר שפות. בכך ניתן לראות כי בוגרי קורס לימודי שפות שונות בוחרים בקורס ערבית ללימודי המשך והרחבת אופקים וזאת על מנת להכיר ולדבר מספר שפות שונות במקביל. ידיעת השפה הערבית והאנגלית לדוגמא פותח בפני צעירים רבים אפשרויות תעסוקה בעולם הדיבוב, התרגום, ייבוא וייצוא, מסחר, שירות לקוחות ומשרות רבות בהן ישנו צורך בידיעת השפה הערבית לצד שפות נוספות.

קורס ערבית הפך לפופולארי בחברה הישראלית שכן הציבור הישראלי צמא לידיעת השפה השנייה במדינה. ישנה עלייה משמעותית בעידוד החברה הישראלית לידיעת השפה הערבית שכן שפה זו היא השפה השנייה של מדינת ישראל ולדעת רבים זוהי חובה להכיר ולדבר בשפה זו. בתי ספר רבים פותחים בפני צעירים רבים קורס ערבית במגוון רחב של מסלולים וזאת על מנת לתת מענה לביקוש ולצורך בידיעת השפה הערבית.