קורות חיים

קורות חיים הינם מסמך שיווק עצמי חשוב מאוד המהווה את הצעד הראשון בתהליך חיפוש העבודה. מסמך זה מאגד בתוכו את … להמשך קריאה »

3,036 צפיות

קורות חיים הינם מסמך שיווק עצמי חשוב מאוד המהווה את הצעד הראשון בתהליך חיפוש העבודה. מסמך זה מאגד בתוכו את כל המידע הדרוש למעסיק הפוטנציאלי אודות חיו של המועמד לעבודה כגון : פרטים אישיים, שירות צבאי, ניסיון עבודה קודם, השכלה וכו\' .

\"\"

למה אנחנו צריכים בכלל לדעת לכתוב קורות חיים ?

באמצעות מסמך זה יכול המעסיק לקבל תמונת רקע על המועמד ולהחליט האם לזמנו לראיון עבודה . יש לכתוב מסמך זה בצורה עניינית וכנה ולכלול בו את הפרטי הרלוונטיים ביותר אשר יעזרו להמשך התהליך הקבלה לעבודה.

השלב הראשון בכתיבה נכונה של קורות חיים :

השלב הראשון בכתיבת קורות חיים הוא הצגת המועמד ופרטיו האישיים לדוגמא : שם פרטי ומשפחה, תאריך לידה, ת.ז, כתובת, מצב משפחתי וכל פרט חיוני נוסף . לאחר מכן , ירשום המועמד את פרטי השכלתו הכוללים: מוסדות הלימוד בהן למד ,שנות הלימוד אשר ברשותו , האם יש לו תעודת בגרות לאה או חלקית, השכלה אקדמאית או כל התמתחות או הכשרה אשר צבר. כל אלו חייבים להיות כמובן בסדר כרונולוגי.

דברים חשובים שכדאי להוריד או לצרף :

דבר נוסף אותו יש לציין במסמך הוא אודות השירות הצבאי. אם ביצע המועמד שירות צבאי מלא, יספר ככל הניתן על אופי השירות, השנים בהן שירת, הדרגה שאליה הגיע, קורסים והשתלמויות שעבר ועוד. לעומת זאת, מי שלא סיים שירות מלא או כלל לא ביצע שירות ,מומלץ שיפרט את הסיבות עד כמה שניתן. יש לציין כי לעמודה זו יש השפעה גדולה בעיני מספר לא מועט של מעסיקים המקנים לשירות הצבאי משקל גדול בקבלת ההחלטה לגבי העסקת המועמד.

השלב השני בכתיבת קורות חיים :

השלב הבא בכתיבת המסמך הוא ניסיון העבר המקצועי בו יפרט המועמד על מקומות העבודה בהם הועסק: באיזה תפקיד, מספר השנים בהן עבד, את הישגיו מקצועיים וכל פעילות שעשה מעבר לשעות העבודה בין אם היא ציבורית או התנדבותית , דבר שיכול להעיד על ערכו וכישוריו האישיים בעיני מעסיקו העתידי.

חשיבות קורות החיים והשפעתו :

לקורות החיים משמעות רבה במציאת מקום תעסוקה. מסמך זה מדמה מעין פגישה ראשונה בין המועמד לבין המעסיק שממנו ניתנת ההחלטה להמשך הדרך. על לכן, יש לכתוב את מסמך קורות החיים בצורה עניינית ולא לדלג על אף פרט שיכול לעזור לכם בתהליך הקבלה למשרה המתאימה.