איך מקבלים את הפיקדון האישי!

עם היציאה לאזרחות, היחידה להכוונת חיילים משוחררים מעוניינת לעזור לצעירים המשוחררים להשתלב כראוי במשק הישראלי, לבנות את עצמם ולהגיע ליעדים … להמשך קריאה »

64,466 צפיות

עם היציאה לאזרחות, היחידה להכוונת חיילים משוחררים מעוניינת לעזור לצעירים המשוחררים להשתלב כראוי במשק הישראלי, לבנות את עצמם ולהגיע ליעדים משמעותיים בחייהם מתוך ידיעה כי לימודים ותעסוקה מסודרת הם אבן הבניין של החברה.

\"\"

לצורך כך פיתחו ביחידה דרכי מענה שונות עבור הצעירים, כאשר אחד מהם הוא פקדון אישי הניתן לכל חייל אשר מילא את חובותיו הצבאיות.

ע\"פ מה גובה הפיקדון האישי נקבע?

גובה הפיקדון נקבע על פי תקופת השירות של החייל המשוחרר ועל פי אופי השירות – לוחם, תומך לחימה או אחר. החישוב נעשה כך שכל חודש מחושב על פי אופי השירות באותו חודש. חייל ששירת 3 שנים כלוחם, יקבל סכום של יותר מ-27 אלף שקלים. חיילת ששירתה שנתיים בתפקיד עורפי, תהייה זכאית לסכום של יותר מ-12 אלף שקלים.

חשוב לשים לב, שניתן לפרוע את כספי הפיקדון האישי עד ל-7 שנים לאחר השחרור. לאחר 7 שנים, במידה ונותר כסף אשר לא נפרע על ידי החייל המשוחרר, הכסף ימחק ולא יישאר עוד עבורו. כספי הפיקדון יעמדו לרשות החייל כחודש לאחר השחרור.

מתי ניתן לממש פקדון אישי?

בחמשת השנים הראשונות לאחר השחרור ניתן לממש את הפיקדון רק עבור המטרות המופרטות בחוק. המטרה הראשונה עבורה ניתן לפרוע את הסכום הינה לימודים: לימודים אקדמאים, קורסי השלמת בגרויות ו/או הכנת פסיכומטרי, מכינות קדם אקדמאיות ועוד לימודים במוסדות אשר מוכרים על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון.

בנוסף, ניתן לממש את הפיקדון לצורכי הכשרה מקצועית כל עוד המוסד בו לומדים מוכר על ידי משרד התעשייה המסחר והתעסוקה לצרכי פירעון הפיקדון האישי. ניתן להשתמש בכסף גם לצורכי קניית או בניית דירה, להקמת עסק עצמאי חדש או הצטרפות לשותפות או עסק קיים וכן לצורכי נישואין.

מה קורה אם חלף זמן הפרעון?

לאחר שחלפו 5 שנים ממועד השחרור, אך טרם חלפו 7 שנים, ניתן להשתמש בכסף ללא הגבלת מטרה. את הסכום ניתן למשוך מכל סניף של בנק הפועלים או בנק לאומי ברחבי הארץ, כאשר יש להגיע מצוידים בתעודת זהות. המענק של פקדון אישי הוכיח את תרומתו האדירה לכיוון האזרחים הטריים בצורה טובה ואיכותית יותר ונראית עלייה משמעותית בכמות חיילים המשוחררים הפונים לעולם העסקי וללימודים אקדמאיים עם תמיכה אדירה מהסכום.

 • תקנון האתר
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

28 תגובות על איך מקבלים את הפיקדון האישי!

 1. מאת טארק חורי‏:

  איך אני אקבל את הפיקדון אישי דחוף אני רוצה להתחתן אם אפשר לעזור

  • מאת אור גז‏:

   היי חורי.
   את הפיקדון האישי אתה יכול להוציא לכמה דברים ובינהם חתונה.
   למטרת חתונה תוכל להוציא את הפיקדון רק לאחר החתונה ברבנות בהצגת תעודת זהות ממשרד הפנים שמראה שאתה נמצא בסטטוס "נשוי" במצב כזה אתה תקבל צ'ק על סך הפיקדון שמגיע לך בהתאם לסוג וזמן השירות שלך.

   שים לב שתוכל לקבל את הפיקדון שלך בסניפי הבנק של "בנק הפועלים"

   במידה ואתה מעונין לחשב את פיקדון השיחרור שלך או מענק השיחרור שלך תוכל להעיזר במחשבון שיש לנו כאן באתר בצד שמאל כמו כן לקבל עוד מידע מהכתבה הבאה :
   http://www.helpfree.co.il/home/%D7%A4%D7%99%D7%A7%D7%93%D7%95%D7%9F-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99/

   בכל בעיה שתצוץ בדרך נשמח לעזור ולעמוד לרשותך.

   בברכה, צוות עזרה למשתחרר

  • מאת גל‏:

   אני מעוניין להיכנס בתור שותף לעסק ולהשקיע בו את הפיקדון אך אני איש קבע, השאלה העם אני יכול להיכנס בתור שותף ועם כן איך אני מקבל את הפיקדון?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>