עבודה מועדפת בקיבוץ

עבודה מועדפת, או בשמה הרשמי על ידי ממשלת ישראל, עבודה נדרשת, היא תחום תעסוקה המיועד עבור חיילים משוחררים בתחומים מסוימים … להמשך קריאה »

124,622 צפיות

עבודה מועדפת, או בשמה הרשמי על ידי ממשלת ישראל, עבודה נדרשת, היא תחום תעסוקה המיועד עבור חיילים משוחררים בתחומים מסוימים אשר נקבעים על ידי המדינה.

\"\"

עבודה מועדפת בקיבוץ, בתחנות דלק, בקיבוץ בבתי אריזה, אתרי בנייה, מלונות, עם אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים וכדומה, יכולה לספק לכם מענק של כ- 9000 שקלים, זאת בתנאי שתעבדו במקום העבודה במשך 6 חודשים רצופים. כך המענק משדרג את המשכורת החודשית והופך את המשרה הנדרשת למשתלמת במיוחד עבור חיילים משוחררים. תוכלו למצוא אפשרויות עבודה מועדפת בצפון הארץ, בנגב, בגליל ואף במרכז הארץ.

תקופת ההעסקה הינה הזדמנות מצוינת לעשות השלמות והכנות הקשורות בלימודים, אם ברצונכם להתקבל למוסד לימודים בהמשך: לשפר ולהשלים בגרויות, ללמוד במכינה קדם-אקדמאית, לעשות קורס פסיכומטרי ואף קורס מקצועי אשר ייקנה לכם אפשרויות תעסוקה נוספות בהמשך.

שימו לב: לפני שאתם מתחילים לעבוד במקום מסוים, בדקו בלשכה להכוונת חיילים משוחררים האם היא עומדת בקריטריונים של משרה נדרשת. ישנם מספר קריטריונים בהן המשרה צריכה לעמוד, כגון סוג המשרה ומיקומה בארץ. ישנן משרות נדרשות אשר ייחודן הוא במיקומן – כמו הקיבוצים. לפניכם מספר אפשרויות הכלולות בתחומי המשרות הנדרשות:

אפשרויות תעסוקה בתחנות דלק

בתחום דרושים עבודה מועדפת בתחנות דלק תמצאו מתדלקים, עובדי ניקיון, מתקני תקרים (פנצ\'רים) וכל מי שעוסק בעבודה מקצועית, לא כולל העסקה בפקידות כמו בחנויות השירות הנמצאות בתחנות, וחנויות שירות נוספות במתחם.

התעסוקה בתחנות הדלק נעשית במשמרות, לנוחיותו של העובד ויוצרת אפשרות לבחור את זמני ההעסקה המועדפים עבורו. כמו כן, עבודה בשבת, המעניקה 150% של שכר, תוך המענק הגבוה במיוחד שמעניקה המדינה, משדרגים את השכר והופכים את המשרה הנדרשת לעיסוק משתלם במיוחד.

בתי מלון

בתי מלון מציעים לחייל המשוחרר מגוון משרות בתחום התעסוקה הנדרשת: מלצרות, ניקיון, צוות בידור, מטבח וכדומה, לא כולל תעסוקה בתחום הפקידות. הפרנסה בבית מלון, בייחוד באילת, מספקת לחייל המשוחרר מגורים עצמאיים באווירה מהנה עם בני גילו, שילוב בין אפשרות פרנסה נוחה להנאה וכיף בלתי נגמרים. חיי לילה, אשר יחד עם המשכורת הגבוהה שנוצרת עם המענק הכספי, הופכים את המשרה המועדפת לעניין שווה במיוחד.

עבודה מועדפת בקיבוץ

בקיבוץ תמצאו דרושים עבודה מועדפת בחקלאות או התחום התעשייה. המשרה בקיבוץ , לאלה אשר מתגוררים בעיר, כוללת מגורים, לינה מסודרת ואוכל. המגורים בקיבוץ מהווים חוויה בלתי נשכחת, אווירה מופלאה ותנאים מצוינים, אשר יחד עם הכסף הגדול המורכבת מהמשכורת החודשית בשילוב המענק הכספי, הופכים את ההעסקה בקיבוץ למשרה מועדפת של ממש. מומלץ ביותר!

אתרי בנייה

התעסוקה באתרי בנייה אומנם קשה פיזית, אך מעניקה לעוסקים בה שכר גבוה, ידע מקצועי נרחב, וניסיון תעסוקתי בתחום. כמו כן, הקרן להכוונת חיילים משוחררים מציעה עתה קורס בתשלום, למשך חודשיים ימים, בו מכשירים את החיילים המשוחררים לעבודה באתרי בניה השונים. לכל המעוניינים לעסוק במקצוע זה בהמשך חייו, זוהי הזדמנות מצוינת לרכוש ניסיון וידע.

משרה נדרשת מאפשרת לחיילים משוחררים לעסוק במגוון רחב של תחומים החל ממלונאות דרך עבודה מועדפת בצפון הארץ בקיבוצים ומשרות בתחנות הדלק הפופולאריות ועד עבודה מועדפת בחקלאות והבנייה החשובות כל כך לפיתוח מדינת ישראל.

בסופה של תקופה בת כחצי שנת העסקה נהנים החיילים המשוחררים ממענקים מתגמלים במיוחד עד לכ-9000 שקלים – סכום מתגמל במיוחד. משתחררים אשר לא השלימו את התקופה המלאה, יוכלו לברר האם הם זכאים למענק חלקי.

 • תקנון האתר
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

5 תגובות על עבודה מועדפת בקיבוץ

 1. מאת שגיא חמו‏:

  ני מאוד ישמח אם תחזרו אליי בהקדם האפשרי תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

עבודה מועדפת

עבודה מועדפת לחיילים משוחררים ולמשרתים בשירות לאומי, שמלאו חובתם הלאומית בשירות מלא, מאפשרת להם לצאת לשוק התעסוקה מיד עם שחרורם … להמשך קריאה »

31,327 צפיות

עבודה מועדפת לחיילים משוחררים ולמשרתים בשירות לאומי, שמלאו חובתם הלאומית בשירות מלא, מאפשרת להם לצאת לשוק התעסוקה מיד עם שחרורם ולהשתלב במשרה שתמורתה יקבלו שכר חודשי כמקובל במשק, ולאחר שיצברו לפחות שישה חודשי תעסוקה או 150 ימי תעסוקה, יהיו זכאים למענק חד פעמי בסך 9,011 ₪ צמוד למדד.

\"\"

מקומות מוגדרים כמשרה נדרשת :

המדינה הגדירה רשימה של מקומות תעסוקה המזכים בקבלת מענק כגון: בתי מלון, מפעלי תעשיה, בתי מלאכה, תחנות דלק, אתרי בניה, אתרי גידול חקלאים ועבודה עם אוכלוסיה מוגבלת. במקומות מעין אלו יתנסו החיילים והחיילות בתעסוקה מאתגרת ויצברו ניסיון ראשון בחיים האזרחיים. כמו כן, השכר שיצברו ביחד עם המענק יהוו פתיחה הולמת לתכניות עתידיות.

חשוב לציין כי יש לבדוק היטב בטרם תחילת העבודה עם אכן היא מוגדרת כנדרשת. משרה פקידותית במקומות שצוינו לעיל או מקום מרוחק במעל 60 ק\"מ ממקום המגורים, כמו תעסוקה בבתי מלון באילת או בקטיף במושבים מרוחקים הדורשת מגורים במקום, לא יחשבו כעבודה נדרשת ולא ישולם בגינן המענק.

מה מציעות לכם המשרות הנדרשות?

תעסוקה בתחנות דלק – המשרות שיוצעו לכם כוללות תעסוקה מקצועית: מתקני פנצ\'רים, מתדלקים ועובדי ניקיון. העבודה בדרך כלל מתבצעת במשמרות וכך תוכלו ליצור לעצמכם לוח זמנים נוח עם שעות שמתאימות לכם. תוכלו להרוויח מעבר למשכורת המוצעת הרגילה בעזרת משמרות כפולות (אם קיימות) ועבודה בשבת – בה תתוגמלו בשכר של 150%.

תעסוקה בקיבוצים – התחומים הנדרשים ביותר הם בתחום התעשייה וייצור וגם בתחום החקלאות. לכל המתגוררים בעיר: כאשר תשתלבו במשרה כזו, מלבד המשכורת, תתוגמלו במקום מגורים, לינה וארוחות (אך לא תקבלו את המענק בשל כך). האווירה המיוחדת בקיבוץ מושכת חיילים משוחררים רבים לבחור לבצע בהם את העבודה המועדפת.

משרות בבתי מלון – תחום המלונאות מציע מגוון רחב של אפשרויות לחיילים המשוחררים: עבודות מטבח, ניקיון, מלצרות, צוות בידור, תפקידי שירות שונים ועוד. חיילים רבים בוחרים בעיקר במשרות בתי מלון בערי בילוי ונהנים משילוב של פרנסה ומגורים לבין חיי לילה וכיף.

תעסוקה באתרי בנייה – זוהי תעסוקה די קשה וכרוכה במאמץ פיזי (אשר מתאימה לרוב לגברים), אך במהלך העבודה תוכלו לקבל שכר גבוה, ידע רחב בתחומי הבניה וניסיון רב – דבר החשוב ביותר למי שמתעניין לעסוק בהמשך חייו בתחום הבניה והשיפוצים

תוספות בנושא עבודה מועדפת לחיילים משוחררים:

בנוסף, הגדירה המדינה אפשרות למענק חלקי אשר אותו ניתן לקבל אם החיילים המשוחררים או בנות שירות לאומי שלא ישלימו שישה חודשי תעסוקה במשרה המועדפת ובתנאים מסוימים יכולים לבקש מענק חלק אשר יחושב באופן יחסי למספר ימי העבודה. לדוגמא: אם העובד נמצא לא מתאים מבחינה מקצועית לעבודה וצבר לפחות 25 ימי עבודה רצופים.

אופציות אחרות עבור עבודות לחיילים משוחררים:

מי שאינו מעוניין לעסוק בתחומים אשר הוזכרו למעלה ומעדיף תחומים שונים, מוזמן לנסות את מזלו בעבודות אחרות שיספקו לו הכנסה. כמובן שעבודות אלה לא יקנו לכם מענק עבודה מועדפת, אך כל משרה טומנת בחובה יתרונות כאלה ואחרים. לפניכם דוגמאות משרות אשר מוצעות בדרך כלל לחיילים משוחררים:

- מכירות – זוהי אפשרות פופולארית בקרב המשתחררים : השעות הנוחות בשל המשמרות והעמלות הגבוהות קורצות להרבה צעירים. כמובן שהמשרה דורשת כוח רצון, התמדה, יחסי אנוש טובים, יכולת דיבור ושכנוע.

- ברמנים – כיום ישנם הרבה קורסי ברמנים אשר מיועדים במיוחד לצעירים. העבודה ברובה בשעות הערב ובלילה והאפשרות לעבוד במקום תוסס עם אווירה שמחה קוסמת מאוד. כמו כן, ניתן לעבוד במשרה זו בזמן הלימודים, בשל השעות הנוחות.

לסיכום :

עבודה נדרשת הינה \"כרטיס הכניסה\" של החיילים והחיילות או המשרתים בשירות לאומי לחיים האזרחיים שמהווה התנסות בתעסוקה מאתגרת הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית וכמובן מהווה מבחינה כספית תמריץ חשוב בדרך לעצמאות כלכלית והגשמת השאיפות שלאחר השחרור כגון: טיול בחו\"ל, לימודים או כל תחום אחר.

 • תקנון האתר
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

175 תגובות על עבודה מועדפת

 1. מאת אינה‏:

  אני עובדת עכשיו בחקלאות, אז זה יהיה לי מענק מלא נכון? למרות שזה 4-5 חודשים .

  • מאת אור גז‏:

   היי אינה, אנו שמחים שיצרת איתנו קשר, תראי עבודה בחקלאות הינה עבודה שהמדינה הגדירה כ"עבודה מועדפת" במידה ואת עובדת תקופה קצרה יותר מהתקופה שהממשלה הקציבה ל "עבודה מועדפת" שהוא כ 6 חודשים מלאים סביר מאוד להניח שאת לא תוכלי לקבל את המענק וכמובן שלא במלואו או מחציתו, מה שכן את תוכלי לקחת את 4 או 5 החודשים האלו ולקבל עליהם מענק חלקי כפי שכתוב בהמשך או לחלופין לחודשי "צבירה"

   צירפתי לך פה את הנתונים עצמם :

   בתחום זה ניתן לקבל מענק חלקי בגובה 6159 ₪ על 4 חודשי עבודה מלאים (100 ימי עבודה לפחות).

   עבודה של 6 חודשים מלאים בתחום זה (150 ימי עבודה) תזכה כמובן בסכום המענק המלא.

   ההמלצה שלנו היא שתסיימי את הזמן שהמדינה הקציבה עבור עבודה מועדפת ומלאי את כל הטפסים הדרושים בכדי לקבל את מענק ה "עבודה מועדפת"

   את הטפסים הדרושים לך תוכלי למצוא אצלינו באתר בכתובת הבאה :
   http://www.helpfree.co.il/forms/

   תחת מספר .10.

   אני מקווה שעזרתי לך ובהצלחה בהמשך הדרך,בכל בעיה או פניה תוכלי לפנות אלינו בכל זמן !

   בברכה, אור
   עזרה למשתחרר.

   • מאת אינה‏:

    תודה רבה רבה :) ואני מקווה מאוד לעשות כמה שיותר בחקלאות, להפיק את המירב ולנסות לעשות את כל ה 6 חודשים :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>