נטורופתיה

שיטת הרפואה הטבעית המוצלחת ביותר של ימינו, בעידן הרפואה המודרנית, מלבד שיטות הרפואה הקונבנציונליות והנפוצות לרוב, הפכו שיטות הריפוי האלטרנטיביות ללגיטימיות … להמשך קריאה »

1,808 צפיות

שיטת הרפואה הטבעית המוצלחת ביותר של ימינו, בעידן הרפואה המודרנית, מלבד שיטות הרפואה הקונבנציונליות והנפוצות לרוב, הפכו שיטות הריפוי האלטרנטיביות ללגיטימיות אף הן, כשמאפשרות במקרים רבים להתרפות ממחלות שונות באופן טבעי.

\"\"

נטורופתיה, היא אחת מן הדוגמאות הבולטות לשיטות הריפוי המוצלחות שמציעה הרפואה הטבעית, כשמתבססת על מרכיבים ופעילויות בריאות וחיוניות להקניית אורך חיים בריא ותקין לגוף האדם. דרכי הטיפול הניתנות במסגרת ריפוי בעזרת נטורופתיה, מסייעות בעצם לגוף במציאת דרכי ריפוי טבעיות לתופעות השליליות מהן סובל.

ריפוי הוליסטי המתבסס על הקשר בין הגוף לנפש

ריפוי בעזרת נטורופתיה, מאופיין ככזה בעל גישת טיפול הוליסטית, העוסקת במציאת קשר בין הגוף לנפש, כעיקרון מנחה למציאת דרכי ריפוי טבעיות למחלות שונות. בבסיסה של הנטורופתיה ושל כל גישת טיפול הוליסטית אחרת, עומדת ההנחה לפיה ביכולתו של גוף האדם להביא לכדי ריפוי עצמי, כשההנחיות והאמצעים הניתנים במסגרת תהליך הריפוי, מסייעים בעצם לגוף במציאת דרכי הריפוי המתאימות עבורו.

צריכת מזון בריא והקפדה על ביצוע פעילות גופנית

במסגרת תהליך הריפוי באמצעות נטורופתיה, ניתן דגש רב לצריכת מזון בריא וחיוני לגוף, כזה המספק לו את כל המרכיבים הדרושים להמשך פעילות תקינה של מערכותיו השונות, לרבות פחמימות, חלבונים, סידן ועוד רבים אחרים, כשמדובר כמובן בצריכת כמויות שונות. לעומת זאת, בצריכת מזון לא בריא, מגבירים את הסיכויים להופעת מחלות וזיהומים, המסכנים את המשך הפעילות הסדירה של מערכות הגוף. מלבד צריכת מזון בריא, חשוב להקפיד על קיום פעילות גופנית מספר פעמים מידי שבוע, כששמירה על אורך חיים בריא, מקנה לגוף בסופו של דבר את האפשרות למציאת ריפוי טבעי במקרים של הופעת מחלות ותופעות שליליות כלשהן.

כלים נוספים המשמשים לריפוי באמצעות נטורופתיה

בנוסף ליצירת אורך חיים בריא וחיוני לתפקוד תקין של מערכות הגוף, משתמשים בנטורופתיה גם בשמנים אתריים, טיפולי מגע שונים ובצמחי מרפא מוכרים, התורמים ליצירת חסינות ועמידות של הגוף מפני אותם הגורמים המביאים בדרך כלל להיווצרות של מחלות רבות. כמו כן, מטפלת נטורופתיה גם בפן הנפשי, כשמאמינה כי שילוב בין טיפולים נפשיים לשאר הטיפולים הטבעיים הניתנים במסגרתה, יביא למציאת האיזון הדרוש בגוף על מנת לאתר דרכי ריפוי טבעיות.

מלבד דרך לריפוי טבעי ממחלות רבות וקשות, יוצר טיפול נכון על ידי נטורופתיה הגנה מהופעתן של מחלות שכיחות ומתמשכות בעולם המודרני של ימינו, כשמדובר לרוב על מחלות לב למינהן, אסטמה, סוכרת ותסמיני אלרגיה שונים. משנה לשנה, מוכיחה הרפואה הטבעית של ימינו, את חשיבותה הרבה לריפוי מחלות ותופעות שליליות בגוף בדרך טבעית וללא כל כאב, כשהופכת ללגיטימית ומיושמת יותר בתוך עולם הרפואה של היום.