מקומות עבודה לברמנים

תפקיד הברמנים השונים עלה מדרגה לפני שנים רבות, עתה, כל בית קפה, מסעדה, פאב שכונתי או מועדון מפואר שמכבדים את … להמשך קריאה »

2,226 צפיות

תפקיד הברמנים השונים עלה מדרגה לפני שנים רבות, עתה, כל בית קפה, מסעדה, פאב שכונתי או מועדון מפואר שמכבדים את עצמם, מעסיקים תחת קורתם ברמן מקצועי, עם תעודת ברמן.

\"\"

התרחבותו של שוק הברמנים פתח בפני הברמנים הצעירים מגוון דלתות ואפשרויות בעת חיפוש מקום עבודה, להלן מספר אפשרויות העומדות בפני ברמן הרוצה להתחיל ללהטט מאחורי הבר.

מועדונים
המועדונים הרבים, בעיקר באזור תל- אביב, הפכו את עולם הברמנים לחלומו של כל צעיר. סכומים של 90- 150 שקל לשעה תוך עבודה בסיבה צעירה, שמחה ומהנה, מצדיקים את חלומם של הברמנים הצעירים להתחיל ללהטט מאחורי הבר. המועדונים הגדולים אלו המקומות המומלצים ביותר לעבודה מאחורי הבר, עם זאת, תחילת עבודה במקומות אלו יותר קשה מהרגיל ודורשת לרוב ניסיון וקשרים חברתיים.

מסעדנות
מסעדות רבות ברחבי הארץ כגון: בורגוס, ערביקה, אגאדיר ורבות נוספות, מלבד תפריט האוכל העשיר, מציעות מגוון רחב של משקאות אלכוהוליים כדוגמת בירות, יין, וויסקי, וודקה, קוקטיילים וכדומה. התרחבותם של מסעדות אלו לתחום האלכוהול פתחו בפני הברמנים דלתות רבות ואפשרויות תעסוקה נוספות המעניקות להם אפשרות להתמקצע, לצבור ניסיון ולהרוויח שכר נאה. בתחום המסעדנות, השכר לרוב נמוך יותר משכר הברמנים המועדונים הגדולים, אך עם זאת, העבודה ממעניקה אפשרות נוספת של עבודה בשעות נוחות יותר (שעות הבוקר והצהריים) בעוד עבודה במועדונית נעשית בעיקר בלילות ולעיתים נמשכות עד הבקרים.

בתי קפה
תחום הברמנים בעולם בתי הקפה הפך את ברמן הקפה לאומן קפה- בריסטה, במונחו המקצועי. ציורי לבבות, כוכבים וסמלים, בקצף בקצה הספל, הפכו את בר הקפה לאומנות בפני עצמה ואת הברמנים כמי שאחראים על התפתחותו, כך נוצר שוק חדש לגמרי שהולך ומתרחב ללא סוף- ברמנים של בתי קפה. שכר הברמנים בבתי הקפה הוא לרוב נמוך בשרשרת הדירוג, בין 25-30 שקל לשעה, אך בתי קפה רבים שאימצו את נושא הטיפים לברמן, מעניקים אפשרות לברמן הצעיר והגיע לסכומים גבוהים במיוחד.

עולם הברמנים הוא עולם שהתפתח רבות בשנים האחרונות, כשהמשתכרים הגבוהים ביותר הם הברמנים במועדונים הגדולים, לאחריהם, הברמנים במסעדות השונות, ולבסוף, הברמנים בבתי הקפה. עם זאת יש לזכור שמקומות אחדים מציעים שכר שונה ממקומות אחרים ודרגות השכר יכולות להשתנות בין המקומות השונים. בנוסף, עבודה במועדוני לילה עד השעות הקטנות ולעיתים עד שעות הבוקר אינה מתאימה לכל ברמן אשר בפניו ניצבות אינספור אפשרויות תעסוקה שונות.