מלגות לחיילים משוחררים

חיילים משוחררים במדינת ישראל נהנים ממגוון רחב של הטבות הניתנים על ידי מדינת ישראל וגופים רבים נוספים המעודדים שילוב חיילים … להמשך קריאה »

2,665 צפיות

חיילים משוחררים במדינת ישראל נהנים ממגוון רחב של הטבות הניתנים על ידי מדינת ישראל וגופים רבים נוספים המעודדים שילוב חיילים משוחררים במוסדות ההשכלה השונים מתוך כוונה וניסיון להכווין ולתמוך בכמה שיותר חיילים משוחררים ללימודי מקצוע, לימודים אקדמיים, רכישת מקצוע ותחומי לימודים רבים נוספים.

\"\"

מגוון רחב של מלגות מוצעות לחיילים משוחררים המציעות מימון של עד 100 אחוזים משכר הלימוד בהתאם לתנאי המלגה, היקף המלגה ומידת הזכאות של הסטודנט/ תלמיד.

קרן מפעל הפיס:

מפעל הפיס תוך זה כ 60 שנה בחינוך בישראל מתוך רציונל כי החברה הישראלית מושתתת על צעירים משכילים הבונים את חייהם במדינת ישראל. נוסף על כך דוגל מפעל הפיס בשוויון וקידום אוכלוסיות חלשות במדינת ישראל. בדיוק לשם כך מעניק מפעל הפיס מלגות במסגרת פרויקט \"מלגות פיס להשכלה גבוהה\" במסגרתה מחולקות מלגות לימודים מלאות לסטודנטים שאין באפשרותם לממן את לימודיהם האקדמיים.

קרן impact

קרן impact למערך הלוחם בצה\"ל הינה פרויקט של ארגון ידידי צה\"ל בארה\"ב למתן סיוע ומלגות לימודים מלאות לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם לרבות לוחמים ותומכי לחימה. גובה המלגה עומד על כ 4000 דולר לכל שנת לימוד ומיועד לחיילים ממשפחות דלות אמצעים אשר אין ביכולתם לממן את עלויות התואר האקדמי היקרות. מיועד לחיילים משוחררים עד 4 שנים מיום השחרור בעלי שירות צבאי מלא ותקין.

קרן דלק לחינוך למדע ולתרבות:

הקרן שהוקמה על ידי קבוצת דלק בישראל תומכת בחינוך, התרבות והמדע בישראל זה שנים רבות. כחלק מפעילות התמיכה בחינוך מעניקה הקרן מלגות לימודים גבוהות על סך 30 אלף ש\"ח ללימודי תואר ראשון בישראל או 40 אלף ₪ ללימודי הנדסה בישראל. המלגות ניתנות לאחר ועדות הנערכות בנושא בהן נבחנים קריטריונים רבים לרבות מצב סוציו אקונומי, שירות צבאי ועוד. במסגרת המלגה מתחייבים הסטודנטים למתן 130 שעות התנדבות בשנה במסגרת \"ידידים למען הנוער והחברה\".

קרן הישג לחיילים בודדים:

קרן הישג שמה לעצמה למטרה לתרום לשילוב חיילים בודדים משוחררים בחברה הישראלית ולהוקיר להם תודה על שירותם הצבאי הרחק ממשפחותיהם. מלגות קרן הישג לחיילים משוחררים מעניקה מלגות לימודים מלאות בתוספת תמיכה חודשית להוצאות מחייה שוטפות וזאת על מנת לאפשר לחיילים בודדים להשתלב בחברה הישראלית ובמוסדות להשכלה הגבוהה.

חיילים משוחררים נהנים בישראל ממגוון רחב של מלגות לימודים המעניקות לכל אחד הזדמנות שווה להירשם ולהתחיל בלימודים אקדמיים אלו ואחרים ללא תלות במקצוע הלימוד ובמוסד הלימוד. קרנות כמו מלגת משרד החינוך, מלגת יו\"ר הכנסת, מלגה לפי מדינות מוצא, מלגות לפי ערי מגורים, מלגות מטעם מוסד הלימוד ומלגות רבות נוספות המשקיעות סכומי עתק בחינוך הישראלי בכל שנה.