למה ללמוד אנגלית

השפה האנגלית, השפה המדוברת ביותר בכל העולם, תפסה מקום מרכזי בתחום הלימודים עקב חשיבותה הרבה בכל התחומים ובכל הגילאים: בין … להמשך קריאה »

2,045 צפיות

השפה האנגלית, השפה המדוברת ביותר בכל העולם, תפסה מקום מרכזי בתחום הלימודים עקב חשיבותה הרבה בכל התחומים ובכל הגילאים: בין אם מדובר בילדים או בין אם מדובר בבני נוער, בין אם מדובר בסטודנטים או בין אם מדובר בבעלי עסקים, ידיעת השפה האנגלית היא חובה על מנת להצליח. להלן מספר סיבות והמלצות מדוע כדאי לכל אחד ואחד ללמוד אנגלית.

\"\"

ילדים
העובדה שלימוד אנגלית מתחיל כבר בבית הספר היסודי, בכיתה ג\', מראה על חשיבות ידיעת השפה האנגלית. ילד אשר יודע אנגלית יצבור יתרון על בני כיתתו במהלך שנות הלימודים הבאות ויתרום לביטחונו העצמי. הקניית בסיס טוב בידיעת השפה אנגלית יכול לפתוח לילד דלתות רבות בדרכו להצלחה. החל מלימוד עצמי עם ההורים ועד שיעורים פרטיים במוסדות גדולים או קטנים, הקניית הערכים הבסיסיים בשפה האנגלית לילדים בגיל הרך היא כדאית ומשתלמת.

נוער
הן על מנת לעבור את בחינות הבגרות בהצלחה מלאה והן על מנת להסתדר בחוץ לארץ, ידיעת השפה האנגלית בגיל נוער היא הכרחית וחשובה. אי הצלחה בבחינת הבגרות יגרור להשלמת הבגרות במועד מאוחר, תוך תשלום גבוה על הקורס, ובמקביל, לירידה בביטחונו העצמי של הנער באי ידיעת השפה האנגלית לעומת חבריו. ציונים טובים בשפה האנגלית וידיעת השפה לעומק יכולה לפתוח לנער מגוון אפשרויות להצלחה טרם יציאתו לעולם הגדול.

בוגרים
בעולם בו ישנה חשיבות מכרעת ללימודי אנגלית הן בעבודה והן בעולם העסקי מוצאים עצמם מבוגרים רבים \"דורכים במקום\" שכן אינם יכולים להתקדם לתפקידי מפתח הדורשים ידע בשפה האנגלית. ידיעות השפה האנגלית משמשת לקיום דו שיח עם שותפים עסקיים מחו\"ל, ביצוע מסחר בין לאומי, פעילות בשוק ההון ועוד. בכך הפכה השפה האנגלית לחשובה במיוחד בעולם העסקי.

גם בחיי הפנאי קיימת לאנגלית חשיבות מכרעת. טיולים לחו\"ל, מפגש מול תיירים, עזרה לילדיו בשיעורי הבית וסיטואציות רבות נוספות דורשות ידע בשפה האנגלית לפחות ברמת הבסיס.

ידיעת השפה אנגלית הכרחית וכדאית לכל גיל החל מילדים דרך בני נוער מעד ציבורהמבוגרים. השפה אנגלית יכולה לפתוח דלתות רבות להצלחה, מגוון אפשרויות תעסוקה, להתגבר על בעיות בחוץ לארץ, ולמנוע מצבים מביכים הנוצרים מאי ידיעת השפה האנגלית.