לימודי תואר שני

בעידן בו התואר הראשון הפך לנחלת הכלל, תואר שני יכול לספק לכל אדם יתרון משמעותי על פני מתחריו. עצם העובדה … להמשך קריאה »

1,842 צפיות

בעידן בו התואר הראשון הפך לנחלת הכלל, תואר שני יכול לספק לכל אדם יתרון משמעותי על פני מתחריו. עצם העובדה שלמועמד מסוים יש תואר שני ולמתחרה שלו אין, ללא קשר לתחום העיסוק, יוצר נקודת יתרון שהופכת את לימודי התואר השני לכדאיים ומשתלמים. מגוון רחב של מוסדות לימוד מעניקים אפשרות ללימודי תואר שני בשלל תחומים ומקצועות.

\"\"

יותר מסתם תעודה
לימודי התואר השני אינם רק תעודה המעניקה אסמכתא על מקצועיות של אדם בתחום מסוים, אלא מעידה על רצון, אופי, יכולת והתמדה, של כל אדם אשר סיים לימודי תואר שני. בימים בהם התחרות הופכת לעיסוק מרכזי בכל תחומי התעסוקה, מעניקה תעודת התואר השני יתרון לסטודנט על פני מתחריו, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אנושית, יתרון ששווה כל דקה וכל שקל שהושקעו בלימודי תואר שני.

מסלולי לימוד נוחים
האוניברסיטאות והמכללות השונות מתאימות את מסלולי הלימוד לתואר השני בהתאם לנוחיותם של הסטודנטים. כלומר, אדם אשר רוצה לעבוד במשרה מלאה יכול ללמוד יומיים בשבוע בשעות הערב ולפרוס את התואר למספר שנים גדול יותר, אדם אשר עוסק במשרה חלקית יכול ללמוד שעות מרובות ובכך לסיים את התואר במהירות רבה, לעיתים אפילו בשנה אחת בלבד. כך הופכים לימודי תואר שני למתאימים לכל אדם.

הטבות כספיות
לימודי תואר שני מעניקים לאלו המחזיקים בתואר הנכסף הטבות כספיות במקום עבודתם. אדם אשר עוסק במקצוע מסוים ומחזיק בתעודת תואר שני ישתכר ברוב המקרים יותר מאדם אשר אינו מחזיק בתעודה זו, כך, לטווח ארוך, הופכת ההשקעה בלימודי תואר שני לכדאית ומשתלמת.

פתיחת דלתות
לימודי תואר שני פותחים לסטודנטים ולעסקנים דלתות רבות לעיסוקים נוספים בתחום לימודיהם, כדוגמת הוראה, הדרכה וכדומה. תחומים אלו יכולים ליצור עניין אצל הסטודנטים ולפתוח אפשרויות תעסוקה נוספות ומגוונות. תחומי עיסוק רבים אף מציבים דרישה לתואר שני במקצוע או בתחום כזה או אחר.

לימודי תואר שני מותאמים באופן אישי לנוחיותו של הסטודנט, לימודים אשר משתלמים הן בזכות היתרון בתחרות על מקום עבודה מסוים, הן בזכות ההטבות הכספיות והשכר הגבוה, והן באפשרויות התעסוקה אשר נפתחות בפני אלו המחזיקים בתעודת תואר שני.