לימודי תואר ראשון

בשנות האלפיים, הפכו לימודי תואר ראשון לדבר מחייב אצל כל אדם הרוצה למצוא עבודה. ההתפתחות בתחום האקדמי ובתחומי התעסוקה השונים … להמשך קריאה »

2,654 צפיות

בשנות האלפיים, הפכו לימודי תואר ראשון לדבר מחייב אצל כל אדם הרוצה למצוא עבודה. ההתפתחות בתחום האקדמי ובתחומי התעסוקה השונים הפכו את התואר הראשון לתנאי הכרחי ובסיסי בכל מקום תעסוקה. בין אם השאיפה היא לעסוק בעריכת דין או בצילום, ברפואה או בתקשורת, בכלכלה או בהנדסה, חייב כל אדם הרוצה למצוא עבודה להשיג תואר ראשון.

 

\"\"

 

תואר כללי
לאלו מביניכם אשר אינם יודעים במה הם רוצים לעסוק, מציבים האוניברסיטאות והמכללות השונות ברחבי הארץ את האפשרות לעשות תואר כללי, שמשמעו, כשמו כן הוא, לבצע קורסים מתחומים שונים, ללא התמקצעות בתחום מסוים, עד לצבירת מספר קורסים המזכים את הסטודנט בתואר ראשון. כך יכול הסטודנט לשלב בין נושאים שונים ומגוונים, ואולי אפילו להתמקצע בתחום מסוים אותו יאהב, ולהשיג את התואר הנכסף.  תואר זה יוכל לעזור לו לפעול במגזר העסקי כשהוא מכיר את שוק ההון, סוגי מטבעות, אפשרויות מסחר ועוד מגוון רחב של אלמנטים אותם למד במהלך התואר.

תואר מקצועי
התואר המומלץ ביותר לאלו מביניכם אשר בטוחים בתחום לימודיהם לתואר ראשון הוא ביצוע תואר מקצועי, כלומר, תואר ראשון אשר משלב לימודים עיוניים תוך לימודים מקצועיים והשתלבות במעגל העבודה. כך, זוכה הסטודנט מכל העולמות ומרוויח יתרון על פני הסטודנטים המתחרים בכך שהוא עובד וצובר ניסיון בתחום בו הוא רוצה לעסוק. תואר מקצועי הוא הבחירה המושלמת לסטודנט אשר בטוח בעתידו המקצועי.

אוניברסיטה או מכללה ?
השאלה הקריטית הניצבת בפני כל אדם בבחירת תחום ללימודי תואר ראשון היא האם ללמוד באוניברסיטה או מכללה. מבחינה מקצועית, המכללות השונות אינן נופלות מהאוניברסיטאות המתקדמות ביותר ומעניקות לסטודנטים יחס יותר אישי. עם זאת, מחירם של רוב המכללות עלול להגיע לסכומים גבוהים במיוחד שלא כל סטודנט יכול לעמוד בהם. כמו כן, קיימות מכללות שהן שלוחות של האוניברסיטאות השונות, ובכך הן מעניקות הכשרה מקצועית ביותר, תוך תשלום דמי לימוד אוניברסיטאיים לכל דבר ועניין המעניקות בסופו של דבר גם תעודת גמר אשר עליה חתומה האוניברסיטה.

שיקולים נוספים בבחירת מקצוע הלימוד

שיקולים כמו מרחק מוסד הלימודים מהבית, הוצאות שכר דירה בסביבת המוסד האקדמאי, הוצאות נסיעות ומקצועות הלימוד אותם מציע המוסד גם הם אלמנטים אשר יש לחשוב ולשקול אותם בכובד ראש בטרם בחירת מוסד הלימוד והתחום הרצוי.

בחירה בלימודי תואר ראשון היא בחירה חשובה מאין כמותה. לאלו אשר אינם בטוחים בתחום לימודיהם, ניצבת האפשרות לביצוע תואר כללי, ולאלו הבטוחים בתחום לימודיהם, מומלצת האפשרות ללימודי תואר ראשון באופן מקצועי, הן באוניברסיטה והן במכללה, בהתאם לצרכיו, רצונותיו ויכולתו הכלכלית של הסטודנט העתידי.