לימודי קוסמטיקה

חיילים משוחררים רבים מחפשים את דרכם באזרחות עם השחרור מהצבא ופונים לדרכים שונות לרבות עבודה מועדפת, לימודים, לימודי מקצוע, טיול … להמשך קריאה »

2,543 צפיות

חיילים משוחררים רבים מחפשים את דרכם באזרחות עם השחרור מהצבא ופונים לדרכים שונות לרבות עבודה מועדפת, לימודים, לימודי מקצוע, טיול לחול וכיוונים רבים נוספים כמקצוע ודרך להמשך חייהם או לחילופין הכנה לחיים הבוגרים והמחייבים.

\"\"

כחלק ממקצועות הלימוד המחכים לחיילים משוחררים ניתן לצפות בחיילות משוחררות רבות הפונות ללימודי קוסמטיקה. תחום העוסק ביופי, טיפוח, בישום ועוד תחומים הנוגעים במראה החיצוני והאסתטיקה של נשים וגברים בישראל ובעולם כולו.

מה לומדים?

לימודי קוסמטיקה נועדו לכשיר את תלמידי הקורס במגוון רחב של נושאים החל מסוגי העור השונים, השפעות גורמים שונים על העור לרבות שמש ומזג אוויר, אנטומיה של הגוף, עיצוב שיער בגוף לרבות הסרה מלאה או חלקית של שיער מהגוף, תכשירים שונים לרבות הרכבם והשפעתם על סוגי העור ועוד מגוון רחב של נושאים בנוגע בתחום הקוסמטיקה ומאפשרים לתלמידי הקוס להפוך לקוסמטיקאים/יות מוסמכים ומיומנים המוכנים ליציאה אל השוק הרחב.

איפה לומדים?

לימודי קוסמטיקה מוצעים במגוון רחב של בתי ספר שונים בישראל המציעים מגוון רחב של קורסים שונים ללימודי קוסמטיקה. המתעניינים בלימודי קוסמטיקה יוכלו לבחור את בית הספר הקרוב ביותר למקום מגוריהם בו יבחרו את תכנית הלימודים והקורס המתאים להם ביותר. יועצי לימודים בכל בית ספר עומדים לשירותכם בכל עת וזאת על מנת להתאים את תכנית הלימודים המתאימה ביותר לכם בהתאם לעבודה, לימודים נוספים, עיסוקים שונים ועוד.

מבנה הקורס

בתי הספר השונים ללימודי קוסמטיקה מציעים לחיילים משוחררים ולמתעניינים נוספים, מכל שכבות הגיל, מגוון רחב של קורסי קוסמטיקה הנפרשים על פני תקופות שונות החל מחצי שנה ועד לשנתיים בהתאם לבחירתם של תלמידי הקורס. מרבית הקורסים כוללים 650-700 שעות לימוד במגוון מסלולים המותאמים לשילוב עבודה, שילבו לימודים נוספים, לימודי ערב, לימודים בימיי שישי ועוד.

עלות הקורס

עלות קורס קוסמטיקה משתנה בין בתי הספר השונים ללימודי קוסמטיקה וניתן לצפות שוני במחירים החל מ 8000 שקלים לערך ועד ל 12,000 שקל בהתאם להיקף הקורס, בית הספר, משך הקורס ועוד אלמנטים רבים נוספים המשפיעים על עלותו. בתי ספר רבים ללימודי קוסמטיקה מוכרים על ידי מדינת ישראל המאפשרת לימודי קוסמטיקה על חשבון הפיקדון הצבאי מה שהופך את התהליך לנוח ופשוט יותר.

לימודי קוסמטיקה הפכו פופולאריים מאוד בחברה הישראלית בכלל ובקרב צעירים וצעירות משוחררים בפרט. ניתן לראות צעירים רבים בוחרים בדרך זו להמשך חייהם ככיוון תעסוקתי לבניית עתידם כאזרחים בישראל. חשוב לציין כי גם בתחום זה עוזרת ומכווינה היחידה להכוונת חיילים משוחררים ומציעה הכוונה תעסוקתית, הכוונה לימודית, יועצי לימודים ועוד כלים נוספים לצעירים משוחררים המתעניינים בלימודי קוסמטיקה.