לימודים זה לא רק פסיכומטרי

הפסיכומטרי, מבחן אותו צריך לבצע כל תלמיד הרוצה להתחיל לימודים לתואר ראשון, הוא אחד המכשולים הגדולים בחייו של המועמד לתואר. … להמשך קריאה »

2,377 צפיות

הפסיכומטרי, מבחן אותו צריך לבצע כל תלמיד הרוצה להתחיל לימודים לתואר ראשון, הוא אחד המכשולים הגדולים בחייו של המועמד לתואר. הקורס הארוך, מחירו הגבוה של הקורס, ואפשרות ההצלחה שתלויה ביום נתון, הפכה את מבחן הפסיכומטרי למכשול קשה מאין כמותו, מכשול שאינו מתאים לכל אדם.כמו כן מהווה הציון הפסיכומטרי חלק מדרישות הקבלה למוסדות אקדמאיים רבים אשר דורשים ציון מינימום במבחן הפסיכומטרי על מנת להתקבל ללימודים בתחום כזה או אחר. כמו כן קיימות אפשרויות רבות לאלו אשר אינם מעוניינים לבצע את הבחינה או אשר אינם משיגים את הציון הדרוש.

 

\"\"

מכינה קדם אקדמאית
מכללות ואוניברסיטאות רבות מציעות למועמדים לתואר ראשון אפשרות ללמוד במכינה קדם אקדמאית. משך המכינה נע מתקופה בת סמסטר אחד עד לחצי שנה, בהתאם לדרישות המוסד האקדמאי, ומאפשר למועמד להתקבל ללימודים מבלי לבצע מבחן פסיכומטרי. כמו כן, לאלו אשר ניגשו למבחן הפסיכומטרי אך ציונם אינו מתאים לדרישות הקבלה, ניתנת גם כן האפשרות להתקבל למכינה הקדם אקדמאית. כך, הפכה המכינה לפתרון האולטימטיבי לסטודנטים ללמוד בתחום בו הם רוצים מבלי לוותר עליו בשל ציון פסיכומטרי נמוך או חסר.

השלמה או שיפור של בגרויות
הקבלה ללימודים במוסד אקדמאי אינה תלויה בציון הפסיכומטרי בלבד, אלא על ממוצע משוכלל של ציוני הבגרויות ומבחן הפסיכומטרי יחדיו.  שיפור ציוני הבגרויות, אשר ניתן לביצוע באופן עצמאי או בעזרת קורס מקוצר, יכול להעניק למועמד את הציון הרצוי מבלי לבצע את מבחן הפסיכומטרי שוב. מומלץ לשפר בגרות במקצוע שאוהבים במקום לבצע קורס פסיכומטרי נוסף, לתקופה ארוכה ובתשלום גבוה, וכך להגיע לציון שיספק לכם קבלה ללימודים לתואר ראשון בתחום בו תחפצו.

קבלה על תנאי
לאלו אשר עומדים על הקצה, כלומר, ממוצע ציוניהם אינו מגיע לסף הקבלה אך קרוב לכך, ניתנת האפשרות של קבלה על תנאי. כלומר, המועמד מתקבל ללימודים לתואר ראשון לפי תנאים מסוימים כגון: ממוצע ציונים מעל 85, הצלחה בציון של 90 במקצועות מסוימים ועוד. כך, יכולים בעזרת השקעה להצליח גם אלו שהיו קרובים אך לא הגיעו לסף הקבלה.

הפסיכומטרי אינו הפתרון היחיד, אפשרויות נוספות כמו מכינה קדם אקדמאית, השלמת או שיפור של ציוני הבגרויות, וקבלה על תנאי, מאפשרים למועמדים השונים קבלה למוסדות הלימוד בהם יחפצו בדרכים מגוונות אשר פותחות להם את הדרך להצלחה.