כנס משתחררים

במהלך השירות הצבאי, ישנם כמה רגעים מרגשים שלא ניתן לשכוח, כאלו שמלווים את מרביתנו לאורך כל החיים. אחד מהרגעים הללו, … להמשך קריאה »

5,848 צפיות

במהלך השירות הצבאי, ישנם כמה רגעים מרגשים שלא ניתן לשכוח, כאלו שמלווים את מרביתנו לאורך כל החיים. אחד מהרגעים הללו, מתרחש כמובן כשמגיעים לסיום השירות, כשפושטים את המדים והופכים לאזרחים מן השורה במדינת ישראל.

\"\"

למרות זאת, המעבר מן החיים הצבאיים לחיים האזרחיים הוא לא פשוט כפי שנראה פעמים רבות מצפייה מן הצד, שמתאפיין בלבטים רבים כמעט אצל כל אחד, המתייחסים לתוכניות העתיד ולדרך בה צריך לנהוג לאחר השחרור. כתוצאה מכך, על מנת לסייע ולהקל על המשוחררים של מחר, נערך מדי כמה חודשים כנס משתחררים, המציג בפניהם את האפשרויות הרבות שקיימות בחיי האזרחות.

מהו בעצם כנס משתחררים?

זהו בעצם מעין יום פתוח, אליו מוזמנים כלל החיילים העתידים להשתחרר עד לתקופה של כשלושה חודשים, במהלכו ניתנות הרצאות, הסברים שונים, עלונים וכל המידע הדרוש אודות כלל האפשרויות והזכויות הניצבות בפני המשוחררים של מחר בחיי האזרחות המממשים וקרבים, בין אם מדובר באפשרויות עבודה, לימודים, קורסי הכשרה שונים ועוד.

בכנס תוכלו למצוא מבחר אפשרויות לימודים בכל רחבי הארץ: עשרות דוכנים של אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר מקצועיים, מכינות קדם-אקדמאיות וקורסים מיוחדים (כגון קורס ברמנים), עם נציגים מטעמם. תוכלו לקבל הסברים מפורטים על הלימודים, ההשכלה והתעודות שמקבלים ותנאיי הקבלה הדרושים למוסד. תקבלו עלונים מפורטים עם מחלקות הלימוד ואף תוזמנו לימים פתוחים ופגישות ייעוץ מטעם המוסדות.

כמו כן, תוכלו למצוא דוכנים של קורסים עבור פסיכומטרי והשלמת בגרויות. המוסדות האקדמיים בארץ, רובם ככולם, דורשים בגרות מלאה וממוצע ציונים מסוים כדי להתקבל ללימודים ורובם דורשים גם ציון פסיכומטרי מסוים. בדוכנים תקבלו מידע על האפשרויות השונות ברחבי הארץ ומסלולי לימוד שונים, אשר יאפשרו לכם להתקדם לעבר לימודים גבוהים.

ייעוץ והכוונה מקצועית לחיי האזרחות

לכל מי שעדיין לא הצליח למצוא את התוכניות המתאימות עבורו לתחילת החיים האזרחים וחושש למצוא את עצמו בלי פתרונות ורעיונות ראויים ביום השחרור, כנס משתחררים הוא בדיוק מה שנחוץ לו: מוענקים ייעוץ והכוונה מקצועית בידי גורמים מוסמכים לטיפול בעניינם של חיילים, לרבות היחידה להכוונת חיילים משוחררים, הפועלת מטעמו של משרד הביטחון.

למי פונים על מנת לקבל הזמנה לכנס?

במרבית המקרים, ההזמנה נשלחת לאותם החיילים העומדים לפני שחרור באופן אוטומטי על פי רישומי הצבא. לעומת זאת, במידה ואתם נמצאים פחות משלושה חודשים לפני היציאה לאזרחות ולא קיבלתם הזמנה לכנס, פנו לאחד מגורמי השלישות המצויים ביחידתכם, שאלו ידאגו לכך שהטעות תתוקן.

מידע נוסף לפני שניגשים לכנס

השתתפות באירוע מותנית בהצגת תעודת חוגר בלבד, כשחשוב לא לשכוח להביא את התעודה ולהימנע ממצב לא נעים, בו לא תוכלו להשתתף. בנוסף, הוא מתקיים ברוב המקרים באזור מרכז הארץ, ברחבי העיר תל אביב, כשעל גבי ההזמנה מפורטות דרכי הגעה ומיקום מדויק.