טיפים ללימודי פסיכומטרי

מבחן הפסיכומטרי מודד את כישוריו של הנבחן במספר תחומים לרבות התחום המילולי, תחום המתמטיקה והחשבון ותחום השפה האנגלית. ציון המבחן … להמשך קריאה »

2,079 צפיות

מבחן הפסיכומטרי מודד את כישוריו של הנבחן במספר תחומים לרבות התחום המילולי, תחום המתמטיקה והחשבון ותחום השפה האנגלית. ציון המבחן הפסיכומטרי הינו נדרש כדרישת קבלה במוסדות אקדמאיים רבים בישראל כאשר הציון הנדרש משתנה בין מוסד למוסד ובין מקצוע למקצוע.

\"\"

אופן ההתכוננות והלימוד לקראת הבחינה אינם קלים ומצריכים שינון מילים רבות, ידע והכרת נוסחאות מתמטיות וגיאומטריות שונות ועוד.

שינון מילים

במסגרת ההכנה לבחינה הפסיכומטרית מפרסמים חברות רבות המציעות קורס פסיכומטרי למידה של כ 4000 מילים בעברית ובאנגלית. שינון וידע של כמות מילים שכזאת אינו קל ומצריך שקידה יום יומית ושינון מילים ללא סוף. תלמידים רבים בוחרים במגוון שיטות לשינון המילים לרבות תליית כרטיסיות בכל מיני מקומות בבית בהם קיימים אלמנטים להם מילה המתאימה לבחינה הפסיכומטרית. לדוגמא בארון האוכל נצמיד את המילה אפיפית אשר כוונתה הינה וופל.

ידע מתמטי וגיאומטרי

במסגרת הבחינה הפסיכומטרית ניפגש בפרקים העוסקים בידע מתמטי וגיאומטרי. במסגרתו נצטרך לחשב שטחי צורות גיאומטריות לרבות מעגלים, מרובעים, מצולעים ועוד. חישוב שטחים, היקפים, גבהים ואורכים מחייב ידע נוסחאות כמו משפט פיתרגורס, נוסחאות המעגל הכרת הצורות הגיאומטריות ועוד. הכנת דפי נוסחאות ותרגולם מאפשר שליטה מלאה וטובה יותר בהם מה שיכול להביא נקודות יקרות בבחינה הפסיכומטרית.

בחירת קורס פסיכומטרי

בתי ספר רבים לפסיכומטרי הוקמו בשנים האחרונות כאשר כל בית ספר מציע משהו שונה לתלמידים. בית ספר לפסיכומטרי אחד מציע שיעורים אחד על אחד בין מורה פסיכומטרי עתיר ניסיון וידע לבין כל תלמיד ותלמיד על פי צרכיו האישיים. בתי ספר אחרים מציעים שיעורים מרובים בכל שבוע ומפגשים מעטים של אחד על אחד בין המורה והתלמיד. בתי ספר נוספים מאזנים בצורות שונות בין שיעורים אחד על אחד לבין שיעורים קבוצתיים עם כל הכיתה.

כל תלמיד המעוניין בקורס פסיכומטרי צריך לדעת לבחור מה מתאים לו יותר, לברר עם בתי הספר השונים לגבי מחירים ודרכי לימוד ובכך להשיג את הקורס המתאים לו ביותר. לתלמיד אחד יתאים יותר שיעורי אחד על אחד בעוד תלמיד אחר יעדיף שיעורים כיתתיים מלאים, שינון עם חברים והכרת דעותיהם וצורות הלמידה של חבריו לכיתה.

צעירים רבים המנסים להתקבל ללימודים אקדמאיים מפחדים מהבחינה הפסיכומטרית ואינם מבינים כי זאת בסה\"כ בחינה רגילה אשר נועדה למיין את הביקוש הרב ללימודים אקדמאיים ואינה רומזת או מצביעה על חוכמה, ידע או כל דבר אחר על התלמיד הנבחן. הגעה רגועה ונינוחה לבחינה יכולה להביא לעוד כמה נקודות יקרות מפז בדרך לציון הטוב ביותר.