חרדת בחינות

אחד הפחדים הגדולים ביותר של כל תלמיד בישראל, החל מילד, נער, ועד סטודנט בוגר, הוא המבחנים. כמות החומר הנלמד, התחרות … להמשך קריאה »

2,061 צפיות

אחד הפחדים הגדולים ביותר של כל תלמיד בישראל, החל מילד, נער, ועד סטודנט בוגר, הוא המבחנים. כמות החומר הנלמד, התחרות האין סופית עם התלמידים והחשש לא לאכזב את בני המשפחה, הופכים כל מבחן למשימה שאינה קלה להתמודדות. לא תמיד נהנה התלמיד מהכלים המאפשרים התמודדות עם חרדת הבחינות הנפוצה.

\"\"

מדיטציה
בישראל, על כל תלמיד לעבור בחייו מבחנים רבים כמו מתמטיקה, אנגלית, מבחני קבלה לצה\"ל, פסיכומטרי ועוד, אשר יוצרים חרדת בחינות. אחת הדרכים להתמודד עם חרדה זו הוא ביצוע של הליך מדיטציה, הליך פשוט וקצר בו האדם מנקה ממוחו את כל המחשבות במטרה להירגע. ישנם מספר סוגים של מדיטציה, שהפשוטים ביניהם, קצרים וקלים לביצוע, מעניקים שלווה, רוגע ושקט נפשי, אשר יעזרו לכל אחד ואחד להתגבר על חרדת הבחינות ולהצליח להתרכז בבחינות החשובות.

הגבלת שעות לימוד
מחקרים רבים מוכיחים כי אנשים מסוימים אשר לומדים יום לפני מועד המבחן עד שעות מאוחרות, או שלומדים בשעות הבוקר המוקדמות לפני הבחינה, מזיקים להצלחתם במבחן ויוצרים לעצמם חרדת בחינות. על כן, מומלץ ביותר לסיים את החומר הנלמד עד כ-12 שעות לפני מועד הבחינה, ואם אפשר, עד הצהריים ביום לפני הבחינה. לעיתים שווה להפסיד חזרה מסוימת על החומר הנלמד מאשר להיכנס ללחץ לפני בחינה גדולה.

הכנה טובה
לאחר שסיימתם ללמוד למבחן הקרוב, מומלץ לבצע בערב לפני פעילות מהנה כגון לצאת עם חברים, לבלות עם בן או בת הזוג, לצפות בטלוויזיה בתוכנית אהובה וכדומה, כל זאת מבלי לפגוע במספר שעות השינה טרם הבחינה. בילוי מהנה, שינה טובה, וארוחת בוקר דשנה ביום הבחינה יביאו אתכם לבחינה באופן הטוב ביותר, הרגוע ביותר והנוח ביותר, בדרככם להתגבר על חרדת הבחינות ולהצליח.

תרופות
עולם הרפואה והמדע מציעים לאלו הסובלים מחרדה ופחד בחינות מגוון רחב של תרופות להתמודדות והרגעה של הפחד והחשש מהבחינה הקרובה. תרופות כמו רסקיו, רגיעון של הדס ועוד מגוון רחב של תרופות אשר אינן מצריכות מרשם רופא מוצעות בשוק הרחב במחירים נמוכים יחסים. תרופות אלו עוזרות להתמקד בבחינה ללא חשש ותורמות להרגעת הנפש מהחרדות והחששות גדולים ככל שיהיו.

בפני כל אדם, בכל שלב בחייו בו הוא צריך לעבור מבחנים רבים, ניצב האיום של חרדת בחינות, איתו ניתן להתמודד בדרכים שונות ומגוונות כמו מדיטציה, הגבלת שעות הלימוד, הכנה טובה ועוד, אשר יחדיו יתרמו להגעה לבחינה באופן שלוו, רגוע ומוצלח, ללא חרדה מהבחינה ועם סיכויים מעולים להצליח ובגדול.