חיסונים לפני טיול במזרח

מדינות המזרח הרחוק, הפכו מזה כזמן רב לאחד היעדים הפופולאריים והאטרקטיביים ביותר עבור התייר הישראלי, כשמידי שנה קיימת עלייה ניכרת … להמשך קריאה »

2,576 צפיות

מדינות המזרח הרחוק, הפכו מזה כזמן רב לאחד היעדים הפופולאריים והאטרקטיביים ביותר עבור התייר הישראלי, כשמידי שנה קיימת עלייה ניכרת בביקוש לבקר בהן, בייחוד כשמדובר על צעירים לאחר שחרור, להם מדובר בחוויה של פעם בחיים אליה השתוקקו במשך כל תקופת שירותם הצבאי.

\"\"

כמו כן, טיול למדינות המזרח הרחוק דורש בהכנות ובארגונים רבים, כשאחד הבולטים מביניהם, הוא ביצוע החיסונים הנדרשים טרם הנסיעה, המסייעים בהתאמת המערכת החיסונית לקראת הטיול הגדול.

למה זקוקים לחיסונים לפני נסיעה למזרח?

שאלה שנשאלת בכל פעם מחדש לפני שעורכים טיול במזרח, היא למה בעצם זקוקים לכמות כה רבה של חיסונים לפני הביקור במדינות באזור זה, כשהתשובה לכך פשוטה וברורה, כשמלבד ההנאה והקסם שמאפיינים כמעט כל טיול במדינות הללו, קיימת מן הצד השני סכנה לחלות במחלות מסוכנות במהלך הטיול, כאלו העלולות אף לסכן את חייהם של המטיילים. לכן, חשוב לגשת ולקבל את כל החיסונים והזריקות הדרושות טרם הטיול, כשלאחר מכן ניתן יהיה לצאת לטיול החלומי מבלי כל חשש מן הבחינה הרפואית.

אילו חיסונים נדרשים לפני טיול במזרח?

מדינות המזרח הרחוק ידועות כמדינות בעלות רמת תחלואה גבוהה, כשמתרוצצות בהן מחלות זיהומיות ומסכנות חיים רבות, כשביצוע החיסונים המתאימים לפני הנסיעה, מוריד במידה משמעותית את הסיכוי ללקות בהן במהלך הטיול. כמו כן, קיימים חיסונים רבים הנהוגים טרם נסיעה למדינות המזרח הרחוק, כשהבולטים מביניהם הם:  חיסונים נגד צהבת A  ו-B, חיסון הטטנוס המוכר, חיסון נגד מחלת הטיפוס הקשה, חיסון נגד פוליו וחיסון נגד קדחת המוח היפנית.

למי פונים על מנת לקבל את החיסונים לפני הנסיעה?

קבלת חיסונים לפני נסיעה למדינות המזרח הרחוק, מתאפשרת בפנייה לאחד ממרכזי השירות למטיילים ברחבי הארץ, או לחילופין בפנייה לאותה קופת החולים בה אתם מבוטחים, כשכיום כל אחת מקופות החולים הגדולות ברחבי הארץ מחויבת לפרסם לציבור הרחב את רשימת החיסונים הנדרשים לפני טיול במדינות המזרח הרחוק.

טיפים נוספים לפני נסיעה למזרח הרחוק

מלבד החיסונים והזריקות הנדרשות לפני ביקור במזרח הרחוק, קיימים כמה דגשים בולטים, שרצוי לנהוג לפיהם על מנת להבטיח שמירה על המערכת החיסונית במהלך הטיול. ראשית, רצוי להצטייד בתרופות מתאימות לפי המלצת הרופא, להקפיד על רמת היגיינה גבוהה בכל מקום בו מבקרים, ולאכול רק במקומות מוכרים ונקיים. בנוסף, כשמדובר על מדינות המזרח הרחוק, מומלץ להצטייד בדוחה יתושים איכותי, כשייסע להרחיק את הסכנה להידבקות במחלת המלריה המסוכנת והנפוצה במדינות הללו.