חיילים לומדים

בעולם המודרני של ימינו, מלבד הפן המלחמתי והחשוב, שואף הצבא להתקדם בנוסף בכלל האמצעים והמערכות הטכנולוגיות המשוכללות מסביב, כשהדרך היחידה … להמשך קריאה »

2,118 צפיות

בעולם המודרני של ימינו, מלבד הפן המלחמתי והחשוב, שואף הצבא להתקדם בנוסף בכלל האמצעים והמערכות הטכנולוגיות המשוכללות מסביב, כשהדרך היחידה להשיג זאת, היא על ידי הכשרת דור של חיילים שיעברו תכניות לימוד שונות, הן לפני השירות והן במהלכו.

\"\"

באמצעות הידע ורמת המשכל הגבוהה של אותם חיילים, שם עצמו הצבא בשורה הראשונה מבחינה טכנולוגית, פרט המשפר ומקדם באופן משמעותי  ומתמיד את יכולותיו והישגיו ביחס לאויביו השונים.

לימודים לתואר מהנדס

גולת הכותרת בכל הקשור ללימודים לפני השירות או במהלכו, נמצא כמובן בלימודים לתואר מהנדס, כשהצבא עצמו מעודד כמה שיותר צעירים מוכשרים לפני שירות לגשת ללימודי תואר מלאים, במקצועות כגון: מחשבים, מכונות ואלקטרוניקה, כשהתוכניות הלימוד הללו מוצעות במימון מלא של הצבא. כמו כן, קבלה לתוכניות הללו, מותנית בעמידה בבחינה פסיכומטרית והשגת ציון גבוה או זהה לרף המוצב בכל מקצוע. לאחרונה, החלו לעודד לצאת ללימודים גם חיילים המצויים בעיצומו של שירות חובה, כשמדובר במצטיינים שאותרו תוך כדי השירות, כשיש באפשרותם לגשת לבחינה פסיכומטרית, כשלעומדים בדרישות תהיה האפשרות לצאת ללימודים ולהשלים את יתרת שירות החובה לאחר מכן.

לימודים לתואר הנדסאי או טכנאי

מסלול לימודים נוסף ומבוקש במיוחד בשנים האחרונות בהקשר הצבאי, הינו בלימודים לתואר הנדסאי או טכנאי, כשמידי שנה נפתחות יותר ויותר מכללות קדם צבאיות ברחבי הארץ. גם כאן, אחוז ניכר משכר הלימוד (כ- 80 אחוז) ממומן על ידי הצבא, כשהיצע המקצועות הוא רחב, כשניתן לבחור בין מקצועות דוגמת מכונות, אלקטרוניקה, תעשייה וניהול, רכב ותוכנה.

השלמת בגרויות

מלבד התוכניות לרכישת תואר והשכלה אקדמאית, מציע הצבא לעזור גם לחיילים שאין ברשותם תעודת בגרות, כשמציב בפניהם תכניות לימוד והשלמת בגרויות על חשבונו, המסייעות לאותם חיילים לצאת לחיי האזרחות בשלים ובטוחים יותר לרכוש השכלה אקדמאית, מבלי לבזבז זמן יקר ומיותר, הנדרש בהשלמת הבחינות.

שיפור ציוני בגרויות

מלבד האפשרות להשלמת בחינות בגרות, קיימת גם האפשרות לשיפור ציוני בגרות תוך כדי שירות לחיילים שאינם שבעי רצון מן הציונים שהשיגו בעודם בתיכון, כשמוצעים כיום בבסיסים רבים מגוון קורסי לימוד לבחינות בגרות במקצועות שונים, בייחוד במקצועות מתמטיקה ואנגלית, הנחשבים לחשובים ולמשמעותיים ביותר בתעודת הבגרות כולה.