השלמת בגרויות

בפניה לכיוון הלימודים האקדמאיים ולימודי מקצוע נתקל כל מועמד בדרישות הקבלה. דרישות הקבלה במוסדות רבים מסתכמות בציון ממוצע בגרות משוכלל … להמשך קריאה »

2,178 צפיות

בפניה לכיוון הלימודים האקדמאיים ולימודי מקצוע נתקל כל מועמד בדרישות הקבלה. דרישות הקבלה במוסדות רבים מסתכמות בציון ממוצע בגרות משוכלל ובציון פסיכומטרי כאשר לעיתים אף ישנם דרישות ספציפיות למעבר בגרויות במקצועות מסוימים על פי כמות יחידות וציון סופי. כך גם בציון הפסיכומטרי המחולק לשלושה פרקים אנגלית מילולי וכמותי.

\"\"

אי עמידה באחד משני הקריטריונים עלולה להביא לאי קבלה למוסד האקדמי או ללימוד המקצוע אותם נרצה ועל כן חשוב להגיע כשברשותנו הציונים הטובים ביותר כך שנוכל להתקבל לכל תואר או מקצוע שרק נבחר ללמוד ולכל מוסד אקדמאי כזה או אחר.

למי שאינו מחזיר בתעודת בגרות מלאה קיימת אפשרות להשלמת בגרויות. השלמת בגרויות יכולה להיעשות בכמה דרכים החל מלימודים עצמאיים ועד לקורסי השלמה ושיפור בגרויות במגוון בתי הספר הפרוסים בארץ.

מכינות

מוסדות אקדמאיים רבים מכירים כי בתעודת הבגרות נכללים מקצועות רבים אשר בחלקם אינם רלוונטיים למקצוע הלימוד אליו מבקש המועמד להתקבל. על כן פתחו המוסדות האקדמאיים את שעריהם בפני צעירים רבים בהצעות לביצוע מכינות שונות במקצועות שונים. מכינות אלו נועדו להכין את התלמידים העתידיים ללימודים האקדמאיים תוך בהרחת הידע שלהם במקצועות רלוונטיים לתואר או המקצוע המבוקש. מעבר המכינות בציון אשר נקבע מראש מהווה תחליף לתעודת הבגרות או לחלקה.

קורס השלמת בגרויות

מוסדות ובתי ספר רבים בישראל מציעים לכלל הציבור קורסים להשלמת בגרויות. בתי ספר אלו מחזיקים במורים ושיטות לימוד מעולות השונים ממערכת החינוך המוכרת לנו וכוללים כיתות קטנות, יחס אישי וצמוד לכל אורך הדרך ועוד שיטות לימוד רבות על מנת להביא את התלמידים לציון הגבוהה ביותר שניתן. חלק מבתי הספר אף מתחייבים לתלמידיהם בציון שכן אם בסופו של דבר לא יזכו בציון זה יוכלו לקבל קורס חוזר בחינם עד אשר יעברו את הבחינה בציון שנקבע מראש.

בחינה אקסטרנית

מערכת החינוך מאפשר למידה אקסטרנית משמע לימדו עצמי לבחינת הבגרות ובחינה באחת מהמוסדות הקרובים לביתך. בחינה זו מאפשר לצעירים רבים ללמוד בעצמם על פי \"מיקוד\" אותו מפרסם משרד החינוך ואשר נועד להכווין לחומר שיופיע בבחינת הבגרות בכל מקצוע ומקצוע. כך מצליחים צעירים רבים להשלים ולשפר את מקצועות הבגרות השונים באופן עצמאי.

טרם השלמת הבגרויות יש לבחון אילו מקצועות דורשים השלמה ומהי רמת הקושי והידע של התלמיד במקצוע המבוקש. לעיתים ניתן לקחת בחשבון לימוד עצמי עוד במקרים אחרים קורס בגרויות איכותי יכול להוות את ההבדל בין קבלה או אי קבלה ללימודי אקדמאיים ולימודי מקצוע.