הערכת רכוש

במהלך חיינו, ניתן להבחין במקרים רבים בהם נדרשים אנו לבצע הערכת רכוש, כשמדובר לרוב בבחינה של מספר פרמטרים מסוימים, היוצרים … להמשך קריאה »

2,408 צפיות

במהלך חיינו, ניתן להבחין במקרים רבים בהם נדרשים אנו לבצע הערכת רכוש, כשמדובר לרוב בבחינה של מספר פרמטרים מסוימים, היוצרים לבסוף את התמונה המדויקת ביותר בדבר הערך הכספי של פריטי רכוש שונים אשר נמצאים ברשותנו.

\"\"

כמו כן, הגורם המוסמך לבצע הערכת רכוש מקצועית, הינו שמאי, כשניתן לאתר בעל מקצוע זה כמעט בכל תחום בו מדובר על פרטי רכוש יקרי ערך כיום.

הערכת רכוש לקנייה ולמכירה של רכבים

אחד התחומים הבולטים ביותר, בו נפגשים אנו בכל פעם מחדש בצורך לבצע הערכת רכוש, הינו תחום הרכב. במידה ואנו מעוניינים במכירת הרכב שברשותנו, או לחילופין בקניית רכב שאינה מן היצרן הרשמי, הערכת רכוש היא האינדיקציה היחידה עבורנו לקבלת הערך המדויק בדבר ערכו הכספי של הרכב. לשם כך, קיימים כיום שמאים מומחים בתחום הרכב, המוציאים מידי שנה מחירונים מעודכנים, המספקים את התשובות הטובות ביותר במקרים בהם מעוניינים במכירה או בקנייה של רכב מיידים פרטיות.

הערכת רכוש בהליכי גירושין

מקרה נוסף, המחייב כיום ביצוע של הערכת רכוש, מתבטא במסגרת הליכי גירושין בין זוגות המעוניינים בהפסקת החיים המשותפים. הערכת רכוש במסגרת הליכי גירושין, מלווה במחלוקות ובויכוחים רבים אודות אופן חלוקת הרכוש בין בני הזוג, הדורשת התערבות של גורמים משפטיים ובניהם שמאים המתמחים בסוגיות חלוקת רכוש. בסופו של דבר, מחליטים אותם גורמים משפטיים בדבר הדרך בה יחולק הרכוש בין בני הזוג, כשמתייחסים בהחלטותיהם על הטיעונים והצרכים האישיים המוצגים מצידם.

הערכת רכוש בפריצות לבתים

כיום, ניתן לבטח כמעט את כל הרכוש המצוי ברשותנו, כשרבים בוחרים לבטח את ביתם מחשש לאירועי פריצות וגניבות של רכוש. במסגרת ביטוח הבית, מצהירים המבוטחים על פרטי וחפצי רכוש יקרי ערך מבחינתם, כשבמידה ומתבצעת פריצה לתחומי הבית, הכוללת גנבה של אחד או יותר מאותם פרטי רכוש שנקבעו, זכאים המבוטחים לפיצוי כספי מחברת הביטוח. כמו כן, לפני קבלת הפיצוי הכספי, מבוצעת הערכת רכוש בידי שמאים מטעמה של חברת הביטוח, המבקרים באותם בתים שנפרצו ובוחנים את זכאות המבוטחים לקבלת פיצוי כספי כפי שנגזר מפוליסות הביטוח שברשותם.

במידה ואתם נתקלים בסוגיות רכוש מורכבות ובלתי ניתנות לפתרון, פנייה לגורמים המתחמים במקרים של הערכת רכוש, הינו הצעד המתבקש מבחינתכם, כזה שיסייע לכם להגיע לפתרון המשתלם ביותר בעבורכם בסוף הדרך. כמו כן, הקפידו לפנות רק לגורמים מקצועיים ומוסמכים בביצוע הערכות רכוש, אשר יציגו בעבורכם את התמונה המדויקת והאמינה ביותר ביחס לאותה סוגיית רכוש בה אתם מצויים.