הכנה לראיון עבודה

הכנה לראיון עבודה הינו הליך חשוב על מנת לזכות במשרת חלומותיכם ולצבור יתרון על פני שאר המועמדים לתפקיד מבעוד מועד. … להמשך קריאה »

3,678 צפיות

הכנה לראיון עבודה הינו הליך חשוב על מנת לזכות במשרת חלומותיכם ולצבור יתרון על פני שאר המועמדים לתפקיד מבעוד מועד. הכנה לראיון תעסוקתי כוללת הכנה אסתטית אשר תציג אתכם ברושם הראשוני הטוב ביותר, ביצוע שיעורי בית על יעד העבודה הנבחר כגון מהם עיסוקיו, כיצד הוא בנוי, מהם מטרותיו וכדומה, על מנת להגיע עם רקע מסוים שיתרום לקבלתכם למשרדי החברה.

\"\"

מה חשוב לזכור בזמן תהליך הכנה לראיון עבודה?

ההכנה לפני הראיון תביא אתכם מוכנים, בשלים, ותעניק לכם ערך מוסף על פני יתר המתמודדים. ישנם מספר צעדים אשר עליכם לנקוט בהם כדי להבטיח לעצמכם את היתרון על פני המתחרים האחרים:

כתיבת קורות חיים

קורות החיים הם פרט חשוב בעת ראיון עבודה. מומלץ מאוד להתאים את קורות החיים עבור המשרה המיועדת על ידי דגש על תפקידים הקשורים בנושא, המלצות מאנשים בתחום וכדומה. מומלץ שקורות החיים לא יעברו גודל של דף אחד ויכללו בחלקו העליון של העמוד פרטים אישיים של המועמד. אם ישנם ברשותכם עבודות לדוגמא הקשורים למשרה, מומלץ להביא יחד איתכם על מנת להראות ידע, בקיאות וניסיון בתחום.

חזרה ותרגול בתור הכנה לראיון עבודה

רוב השאלות בראיון עבודה דומות, וחלקם, מנסות לערער את ביטחונכם ולהכניס אתכם למלכודת, אך זאת ניתן למנוע בעזרת הכנה לראיון באופן פשוט ונוח. תרגול בבית של שאלות כגון \"מה ניסיונך בתפקיד?\", \"מה אתה יודע על הארגון?\" ושאלת השאלות: \"מדוע דווקא אתה מתאים לתפקיד?\" יכול לספק לכם תשובות חדות, ענייניות ומשכנעות שיתרמו להעדפתכם על פני יתר המתמודדים. בנוסף לכך, למידה על הארגון טרם הפגישה והצגת בקיאות נרחבת לגביו, תעניק לכם עמדת יתרון נוספת על פני יתר המתחרים.

שפת גוף ובטחון

שפת גוף וביטחון הם שני אלמנטים חשובים בכל ראיון עבודה באשר הוא ומהווים חלק בלתי נפרד מתהליך ההכנה. כניסה בהליכה זקופה, תוך שילוב של תשובות ענייניות עם חוש הומור, חיוכים, ומבט ישיר לעבר המראיין, ישדרו שאתם האנשים המתאימים ביותר עבור המשרה, האנשים שיש להם את הביטחון העצמי הנדרש על מנת לעסוק בתחום.

כמו כן, ישנם מספר דברים שעליכם לזכור לפני שניגשים לראיון:

ישנן משרות הדורשות השכלה מסוימת (למשל ממוסד אקדמי מוכר), שליטה בתוכנות מחשב מסוימות או ניסיון תעסוקתי קודם בתפקיד דומה. אם לא התקבלתם לתפקיד בשל חוסר ניסיון – לא נורא! חפשו משרה דומה שאינה דורשת ניסיון קודם רב, כדי שתוכלו להתמקצע בתחום. אם בכל זאת הרשמתם את המראיין, הדגישו את היתרונות ואת אשר אתם יכולים להציע לו, על פני חוסר הניסיון.

אל תייפו יותר מדי את קורות החיים שלכם ואת ניסיונכם התעסוקתי. המראיינים יוכלו לבקש מכם המלצות כתובות או לדבר עם מעסיקים קודמים כדי לבקש חוות דעת עליכם. הציגו את עצמכם כאנשים מהימנים וישרים, אשר ניתן לסמוך עליהם.

הכנה לראיון תעסוקתי היא חשובה מאין כמותה, הכנה ראויה של קורות החיים, למידה על הארגון, חזרה על שאלות נפוצות, שפת גוף וביטחון, הם אלמנטים אשר יקנו לכם יתרון על פני יתר המתמודדים ויובילו אתכם לזכות במשרת חלומותיכם. חשוב לזכור כי במקרים רבים התשובה אינה מתקבלת במקום וכן תיאלצו להמתין מספר ימים על מנת לקבל הודעה באם התקבלתם למקום העבודה.