הכנה לפסיכומטרי

קורס הפסיכומטרי הינו חלק מדרישות הקבלה של מוסדות אקדמאיים רבים מהמועמדים הרבים המעוניינים להתחיל בלימודים אקדמאיים בתחום כזה או אחר. … להמשך קריאה »

1,883 צפיות

קורס הפסיכומטרי הינו חלק מדרישות הקבלה של מוסדות אקדמאיים רבים מהמועמדים הרבים המעוניינים להתחיל בלימודים אקדמאיים בתחום כזה או אחר.

\"\"

דרישות הקבלה בכלל ודרישות ציון הפסיכומטרי בפרט משתנים בין המוסדות השונים ובין התוכניות השונות לקידום אוכלוסיות ורבדים כאלו ואחרים בציבור הישראלי.

הכנה לבחינה הפסיכומטרית מצריכה מהתלמיד השקעה רבה והתמדה שכן אין זה קל לשנן אלפי מילים בעברית ובאנגלית, לזכור חוקים וזהויות מתמטיות, לענות על שאלות בזמן מוקצב ועוד הגבלות ודרישות של המרכז הארצי לבחינות והערכה האחראי על הבחינה הפסיכומטרית.

בחירת קורס ההכנה

בתי ספר רבים בישראל מציעים לימודי הכנה לפסיכומטרי במסגרתם יכיר התלמיד את המילים עליו לשנן בעברית ובאנגלית. ילמד חוקים, נוסחאות וזהויות מתמטיות שונות אשר ישפרו את הידע הרחב שלו ויתרמו לו בבחינת הפסיכומטרי. סימולציות והדמיית בחינות פסיכומטריות גם היא שלב חשוב בהכנה לבחינה המיוחלת ובתחום זה שוקדים בתי הספר השונים על מנת להכין את התלמידים כראוי לבחינה הפסיכומטרית.

לימודי בוקר ולימודי ערב

בתי הספר לפסיכומטרי מציעים שלל קורסים נרחבים החל מקורסים אחד על אחד עם מורה פסיכומטרי עתיר ניסיון וידע ועד לשיעורים כיתתיים בהם מועבר החומר ומתבצעים תרגילים ומבחני סימולציה שונים. על כל תלמיד לערוך \"סקר שוק\" להכיר מהם ההצעות השונות בשוק ההכנה לפסיכומטרי ובכך למצוא את בית הספר המתאים ביותר עבורו מבחינת שיטת הלימוד. נוסף על כך, מרבית בתי הספר להכנה לפסיכומטרי מציעים קורסים המתבצעים בבקרים וקורסי ערב לתלמידים המשלבים עבודה ולימודים. גם במקרה זה קורס בוקר וקורס ערב פונים לקהל יעד שונה על פי צרכיו ויכולותיו.

בחירת מיקום הבחינה

בהרשמה לבחינה הפסיכומטרית נדרש התלמיד להכריע היכן יבצע את הבחינה על פי אזורים בישראל (צפון, מרכז, דרום, ירושלים והסביבה ועוד…). בתוך אזורים אלו מתקיימת בחינת הפסיכומטרי במספר מוסדות לימוד כשרוב הבחינות מתבצעות במכללות ואוניברסיטאות מקומיות שונות. הבחינה עצמה נערכת על כיסא סטודנט ברוב מקומות הבחינה שלעיתים מתבצעות בחינות במכללות בהן נהנה התלמיד משולחן שלם אליו היינו רגילים בלימודינו היסודיים והתיכוניים. לכל תלמיד מתאימה צורת בחינה אחרת ועל כן יוכל להכריע באמצעות שינוי מיקום הבחינה.

הכנה לבחינה הפסיכומטרי אינה פשוטה ומצריכה שינון מילים רבות ותרגול של תרגילים רבים בנושאים שונים ומגוונים המופיעים בבחינה הפסיכומטרית כפי שמפרסם מעת לעת המרכז הארצי לבחינות והערכה. בתי הספר השונים ללימודי הכנה לפסיכומטרי מציעים קורסים נהדרים המכינים את התלמידים לבחינה הפסיכומטרית הקשה בצורה טובה ויעילה ולא לחינם ממוצע הציונים בישראל עולה יותר ויותר עם כניסתם של עוד ועוד בתי ספר ללימוד פסיכומטרי.