החזרת ציוד

לא מאמינים שאתם נמצאים כל כך קרוב ליום השחרור? מחכים כבר לפשוט את מדי הצבא ולעבור לבגדי ולחיי האזרחות? זכרו … להמשך קריאה »

4,384 צפיות

לא מאמינים שאתם נמצאים כל כך קרוב ליום השחרור? מחכים כבר לפשוט את מדי הצבא ולעבור לבגדי ולחיי האזרחות?

\"\"

זכרו שלפני שאתם משתחררים והופכים לאזרחים מן המניין במדינת ישראל, נדרש מכם להחזיר את כל הציוד הצבאי עליו חתמתם במהלך שירותכם, כשלאחר שתזוכו על כולו, תוכלו לצאת באופן רשמי לחיי האזרחות ולפתוח בעצם פרק חדש בחייכם.

איזה ציוד נדרש להחזיר ביום השחרור?

לאלו שאין להם זיכרון רחוק, ביום הגיוס לצבא ובמשך תהליך החיול, קיבלתם מגוון פרטי ציוד צבאי שונים, ששימשו אתכם לאורך כל שירותכם, בנוסף לפריטים עליהם חתמתם במהלך שירותכם הסדיר באותו בסיס בו נבחרתם לשרת. הציוד שיש להחזיר ביום השחרור, מתחיל מבגדי א\' שייצגו אתכם בנסיעות מחוץ לבסיס, נעליים צבאיות, מעילים וסריגים צבאיים, דרך בגדי עבודה ( מדי ב\') ששימשו אתכם באותה מסגרת בה שירתתם, הכומתה והחגורות הצבאיות, ועד לקיטבג ששימש אתכם לאחסון ציוד. כלומר, כל פריט שקיבלתם מהצבא אשר שימש אתכם לאורך כל תקופת שירותכם, נדרש להחזיר ולהזדכות עליו ביום השחרור הגדול.

מיהו הגורם הצבאי אליו נדרשים להחזיר את כל הציוד?

תקופה קצרה לפני מועד השחרור, מתבשר כל חייל שנמצא קרוב למועד הגדול, בדבר המקום בו עתיד להשתחרר, כשבדרך כלל מדובר בבסיס בו שירת, או לחילופין בבסיס קליטה ומיון. לאחר שנודע המקום בו יקרה השחרור המיוחל, ניתן להתחיל בהחזרת הציוד עליו חתום אותו משתחרר לפי רשומות הצבא, כשאת הציוד מחזירים לביתן האפסנאות הנמצא באותו בסיס.

מה קורה במידה וחסר פריט ציוד?

לעיתים, בזמן החזרת הציוד מתגלה חוסר בפריט ציוד מסוים שאבד לאותו משתחרר, בגינו נדרש לשלם קנס בדומה לעלות אותו פריט, כשרק לאחר מכן יוכל להזדכות בעבור החזרתו כפי שקורה בדרך כלל.

מדוע חשוב להחזיר את כל הציוד?

החזרת הציוד חשובה קודם כל לשרת את המתגייסים והמשרתים אחרינו, כשהמצב הכלכלי של ימינו אינו מאפשר שימוש והנפקה של ציוד חדש לכל מתגייס. בנוסף, החזרת הציוד מהווה בסופו של דבר את החותם הסופי לסיום השירות והתקופה הצבאית הארוכה, כשאחריה ניתן לצאת ולהגשים את כל החלומות והמטרות שצהבתם לעצמכם לפני ובמהלך השירות הצבאי.