הוצאת ויזה לארצות הברית

כל תושב ישראלי, בעל דרכון ישראלי בתוקף, מחויב בתהליך הוצאת ויזה לארצות הברית על מנת להיכנס למדינה, בין אם זה … להמשך קריאה »

3,034 צפיות

כל תושב ישראלי, בעל דרכון ישראלי בתוקף, מחויב בתהליך הוצאת ויזה לארצות הברית על מנת להיכנס למדינה, בין אם זה למטרת תיירות במשך זמן קצר יחסית או בין אם זה למטרת עבודה למשך זמן ממושך יותר.

\"\"

השכלולים של משרד החוץ והשגרירויות עשו את תהליך הוצאת הוויזה לארצות הברית, שבעבר היה הליך מסובך שנעשה דרך סוכן נסיעות, להליך מהיר יותר ופשוט יותר. שימו לב: ישנם סוגים שונים של אשרות כניסה לארה\"ב:

אשרת תייר – מיועדת לביקור תיירותי בלבד.

אשרת עסקים – מיועדת עבור נסיעת עסקים.

אשרת לימודים – ישנם שני סוגים: לימודים אקדמיים, שבהם תוקף הוויזה הוא עד סיום הלימודים, ולא אקדמיים – אשרה לתקופה של שנה.

אשרת עבודה – ישנם סוגים שונים של אשרות עבודה בארה\"ב: בעלי תואר ראשון, אחיות, חקלאים, עובדים זמניים, עבודת סטודנטים, רילוקיישן (עבודה מטעם סניף החברה בישראל) ועובדים זמניים.

סוגים נוספים של אשרות הם עבור דיפלומטים, אמנים, אנשי דת, משקיעים, אנשי תקשורת ועוד.

הדרך העצמאית עבור הוצאת ויזה לארצות הברית

כיום, הדרך המהירה והפשוטה ביותר עבור הוצאת אשרה היא המערכת האינטרנטית של השגרירות. מבקש הוויזה נכנס למערכת המכונה visapoint, מקליד את פרטיו והבקשה נשלחת אל השגרירות. במידה ויאושר, תקבלו זימון לראיון עם אחד מפקידי הקונסוליה, בערך כשבוע ימים לאחר הגשת הבקשה.

לאלו המתקשים עם אתר האינטרנט של שגרירות ארה\"ב בישראל ישנם אתרי אינטרנט רבים אשר מציעים את עזרתם תמורת תשלום של סכום סמלי כעמלה על העזרה בתהליך.

הראיון האישי

כל אדם אשר חפץ בוויזה לארצות הברית נדרש לקיים ראיון אישי עם אחד מפקידי הקונסוליה. בראיון זה בודקת השגרירות פרטים אישיים של מגיש הבקשה, מטרת השהות שלו, משך זמן הביקור הרצוי ופרטים נוספים במטרה למנוע הגירה לארצות הברית.

אל הראיון עליכם להגיע עם הדרכון הנוכחי, תמונה, מכתב לזימון הראיון ודף אישור על מילוי טופס הבקשה. לרוב כדאי להגיע עם שותף, עד, שיאמת את דבריכם ומטרת השהות שלכם. ברצונם של פקידי שגרירות ארה\"ב לוודא כי קיימים אלמנטים אשר ימשכו אתכם לחזור לישראל כמו לימודים, עבודה קבועה ועוד. כמו כן ישראלים רבים נדרשים להציג סכומי כסף גבוהים בחשבון הבנק בהם ישתמשו במהלך שהותם בארה\"ב ללא צורך בעבודה לא חוקית.

תכנית פטור מוויזה

לאלו מכם אשר מחזיקים בדרכון של מדינה זרה כדוגמת בריטניה, צרפת, דנמרק ועוד, ומתכוונים לנסוע לזמן קצר, ישנה אפשרות שבה לא נדרש להוציא ויזה לארצות הברית, כחלק מהסכם כולל של מדינות אלו עם ארצות הברית. מומלץ לברר מול שגרירות ארה\"ב בישראל, כי אכן קיים הסכם עם המדינה בכדי למנוע אי נעימויות כאלו ואחרות במעמד הטיסה.

לפני הוצאת ויזה לארצות הברית, עומדות בפני מגיש הבקשה מספר אפשרויות, מהם, עליו לבחור את הטובה ביותר והמהירה ביותר עבורו. בחירה באפשרות המתאימה יכולה לחסוך זמן רב והוצאות מיותרות.