אשרות עבודה

אנשים רבים, צעירים ובוגרים, המחפשים את דרכם להצלחה ושגשוג כלכלי, מחפשים את דרכם המקצועית בחוץ לארץ. בעקבות ענייני מיסים, ושערי … להמשך קריאה »

2,201 צפיות

אנשים רבים, צעירים ובוגרים, המחפשים את דרכם להצלחה ושגשוג כלכלי, מחפשים את דרכם המקצועית בחוץ לארץ. בעקבות ענייני מיסים, ושערי השקל מול היורו והדולר, הרווח הכלכלי של ישראלים ברחבי העולם גבוה בהרבה מאלו העובדים באותו תחום במדינת ישראל. לפני בחירתכם בעבודה באחת ממדינות העולם, עליכם לבדוק האם צריך והיכן כדאי להוציא אשרות עבודה למקומות עבודה פופולאריים בעולם.

\"\"

אירופה
אישור עבודה באירופה אינו משימה קלה, אלא לאלו המחזיקים ברשותם דרכון אירופאי. מדינות אירופה נחשבות למחמירות ביותר בנוגע להענקת אשרות עבודה לזרים, בייחוד בתקופת החגים, בהם מחזורי המכירות עולים בעשרות מונים. כמו כן, אשרת העבודה תלויה בתחום בו תעסקו, ברמת האבטלה במדינה, ובצורכי החברות השונות. הדרך הפשוטה והמומלצת ביותר, היא לשלב לימודים אקדמאיים עם עבודה מה שיאפשר לכם קבלת ויזת סטודנט המאפשר מלבד שהייה ולימודים במדינה גם עבודה. לחילופיןניתן לעבוד בתיאום עם חברה בין לאומית, שיהפכו את ההליך לפשוט ומהיר.

ארצות הברית
ארצות הברית היא אחת מהמדינות אשר לא ניתן להיכנס אליהם ללא ויזה. ויזה מאפשרת כניסה לארה\"ב אך אינה מאפשרת עבודה מה שמצריך קבלת ויזה לעבודה בארה\"ב. אשרות העבודה לארצות הברית ניתנות לרוב לתקופה זמנית של כחצי שנה, שבתום התקופה יש להגיש בקשה לשגרירות להארכת הויזה. לאחר הארכת תוקף אשרת העבודה לשנה, רוב הסיכויים שאשרת העבודה תילקח מכם, תלוי בתחום בו אתם עוסקים ובמצב המדיני באותה תקופה. ישנם דרכים לעקיפת אשרות העבודה בעזרת תעודת תושב ארעי או חוזה מול חברה בין לאומית המאפשרים עבודה במדינה ללא מגבלת זמן.

המזרח הרחוק
בשנים האחרונות חל גידול במספר הישראלים אשר נוסעים לעבוד במזרח הרחוק. הדרך הטובה והמומלצת ביותר היא לקבלאשרת העבודה דרך חברה גדולה, כדוגמת סולל בונה, חברה עם קשרים בין לאומיים שתפעיל את קשריה ותבצע את הליך הוצאת אשרת העבודה לעובדיה במזרח הרחוק. לאלו מכם אשר נוסעים לעבוד באופן עצמאי ניתן להשיג אישורי עבודה כאלו ואחרים בשגרירויות המדינות השונות לאחר מילוי טפסים, הצהרות ועוד.

כל מדינה ומדינה מחייבת תקנות אחרות לאשרות עבודה, בהתאם לתחום עיסוקכם ולתקופה אליה אתם מגיעים. בחירה בחברות בין לאומיות או בתחום המשלב בין עבודה ללימודים יכולה להוביל להליך פשוט ומהיר לקבלת אשרת עבודה במדינה בה תחפצו. מומלץ לא לנסות את מזלכם ולעבוד ללא אישורי עבודה שכן הענישה הינה חמורה בכל מדינה אליה תגיעו.